Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyhogy az állatok csak a...

Hogyhogy az állatok csak a saját fajtájuk közül választanak párt?

Figyelt kérdés
Pl. egy pillangó egy molylepkével, vagy egy tigris egy párduccal miért nem közösül soha? Olyan ez, mint amikor egy néger egy fehérrel, vagy ázsiaival jön össze?
2010. aug. 27. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kutyám egyszer rámászott egy macskára közösülés céljából
2010. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez hülye kérdés, már bocsánat.

Olyan mintha tőled azt kérdeznék, hogy mért emberekhez vonzódsz szexuálisan?

Vagy mintha egy növényevő állattól kérdeznék, hogy mért nem húst eszel?

Biológiailag így vagyunk beállítva.

2010. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért csak sajátjuktól választanak mert ha nem így tennének kihalna a faj, nem nem olyan mintha egy európai egy ázsiaival, mert pl egy tigris és egy párduc nem tud termékeny utódot létrehozni
2010. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ember egy faj! Rasszok vannak, de attól még egy faj!

Az állatoknál párzási időszakban a nőstények általában valami jellegzetességet keresnek (pl a páva a minél nagyobb és díszesebb farktollat hímeknél, ezért más madarakra rá se néz) a másik nem képviselőin. Feromonok, a szaglás is sokat számít, illetve a viselkedési formák is. Pl az egerek egy tenyésztett alfaja a táncoló egér, de nem nagyon tudnak szaporodni egymás közt, mert a táncoló hím nem tudja követni a normál egér nőstényeket, mivel körbe-körbe fut. Az egereknél a kitartás a cél, hogy a hím minél többször próbálkozzon. De egy táncoló ezt nem tudja teljesíteni, ezért nem sikeres. De ugyanilyen udvarló magatartás megfigyelhető emlősöknél, madaraknál is.

Illetve még egy: az élőhely is fontos. Állatkertben az oroszlán és a tigris tud szaporodni, és tigroszlán születik, de mivel az egyik afrikai, a másik meg ázsiai, nem túl gyakran találkoznak a természetben.

2010. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat, nem saját fajtájukhoz ragaszkodnak, hanem fajukhoz. Pl. német juhász párosodik a labradorral.

Embernél pedig rasszokról beszélsz (még szűkebb fogalom, mint a fajta).

2010. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, azért kérdeztem, mert nem tudtam :) okosabb lettem.
2010. aug. 27. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit hülyébb is.
2010. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!