Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy megvadult...

Az igaz, hogy megvadult kutyák, vagy bármilyen vadállat ha megtámad akkor egy hangos riasztópisztoly lövéstől megijed, és elszaladnak? Ezért érdemes riasztópisztolyt hordani?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 05:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Vagy mégjobban megijed, és ugyanúgy támad.


A másik, engem támadott és harapott meg nagytestű kutya.


Nincs időd semmire.

Tegyük fel van gázriasztó pisztolyod.

Azt eleve nem hordhatod magadnál, csak ha van viselési engedélyed.

(Szabadon megvásárolható, de alapból nem hordhatod utcán)


De, viselheted is mondjuk.


Tokban hordod az öveden.

Tokból rántani, és a lövés leadásáig egy képzetlen személynek ez 3mp kb.

Kiveszed a pisztolyt, kibiztosítod, tűzkésszé teszed, lősz. Öntöltő pisztoly esetében, kb. ennyi idő kell ehhez.


Hirtelen kutyatámadásnál nincs erre idő.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne higgy ebben a hamis biztonság érzetben, amit esetleg egy riasztó pisztoly nyújthat.

2021. júl. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
ez olcsóbb [link]
2021. júl. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha már támad akkor nagy valószínűséggel nem. Ha úgy látod, hogy támadni készül, akkor talán hatásos lehet. Akkor már egyszerűbb, ha gázpatront teszel bele, az is durran, meg még pofán is lőheted vele.
2021. júl. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
egy riasztó pisztolyért még le is löhet egy ügybuzgó rendör
2021. júl. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erdő mellett ritka a rendőr. Inkább kóbor kutya.
2021. júl. 27. 06:04
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos a 4-esnek van igaza, kár, hogy lepontozták.
2021. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
#6: Az azért valószínűtlen, hogy egy támadó kutyára durrogtatsz egy rendőr szeme láttára. Vagy csak előveszed akármiért, ha ott van egy.
2021. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Az ultrahangos riasztók semmit sem érnek.
2021. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Inkább egy hosszú, vastag botot vigyél magaddal, attól valóban tartani fognak a kóbor kutyák.
2021. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy támadó kutyát,ha csak nem félelemből támad nem fogsz megállítani semmivel.Főleg ha egy tényleg nagy/óriás testűvel állsz szemben.

Kizár mindent,és csak azzal van elfoglalva,hogy támadjon.Hogy mivel védheted meg magad?

Jó eséllyel egy késsel vagy valami szúró/vágó eszközzel,és ha van időd olyan helyre szúrni ahol meg is érzi a támadás hevében.

Ez többnyire fej (de NEM könnyű koponya sérülést okozni! nagyon erős a fejcsont),nyak,melkas, oldal és alul a puha hasrészek.

Az oldalukon és melkasukon is mázlid van,ha pont nem csontot ér a szúrás,mert az kb felületi sérülést okoz csak egy masszívabb kutyában,tehát nem feltétlenül hagy békén..


Engem egyszer egy hatalmas talán kuvasz szerűség támadott meg.Nem vettem észre,hogy a közelben van,jártam az erdőt a Bükkben.Nem az első volt,hogy megyek,de előtte így kutyával nem futottam össze.

Mire felfogtam,hogy mi történik már nekem esett és a karomra akaszkodott.Nem is tudom mihez hasonlítani.Egyszerre szorító,égető,tépő érzés.A saját véred és a kutya szája miatt pedig forrónak érzed az egész harapott területet.Ütöttem a fejét,hogy engedjen el,de felesleges volt.Amikor a fülét kezdtem rángatni majd egy nagyot ököllel arra is ütöttem elengedett,de azzal a lendülettel harapott is megint,a medencémbe majd egy kicsit lejjebb a combomba harapott.Addigra ért oda két szintén túrázó,egy bicskával szedték le rólam.Nem halt meg,legalábbis akkor.Utólag tudtam meg,hogy lelőtték a vadászok mert nem először támadta meg az embereket.


A mai napig megvannak a hegek.Elképzelni sem tudja akit még nem ért legalább egy közepes kutya támadása,hogy milyen is ez.Félelmetes,fájdalmas,és abban a pillanatban nem tudsz olyan gyorsan reagálni mint amilyen gyorsan a kutya tud.

2021. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!