Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ember- és...

Hogy lehet egy ember- és családja ennyire felelőtlen? 21/l

Figyelt kérdés

Gyakorlati éveim alatt a mentorom egy kedves nő volt. A kerületben dolgozik, járkálós munka, így néha-néha összefutunk az utcán. Így tudtam meg meg, hogy a kutyájuk sem maradt meg.


Tudni kell, apa és anya, egy 18 éves gyerek, és 2 kisebb, max 11-12 évesek.


Először egy kismacskát vettem magukhoz, de nem maradt tovább 1 hónapnál, mert az anya, a volt mentorom problémásnak találta a sok takarítást, a gyerekek pedig nem segítettek be túlzottan - ez volt előző vagy előtti évben. Aztán jött néhány hónapja egy kutya, akiért az egész család élt és halt, imádták elmondás szerint. Na, ma kiderült, a kutya se maradt, mert az idősebb gyerek egyetemet fogja elkezdeni, emellett pedig kinek lesz rendesen ideje a kutyára, miközben anyuka 8 órában dolgozik, kisebbeket viszi falat mászni meg heti egyszer lovagolni, meg velük tanul, az apa pedig szintén fáradt, 8-9 órában dolgozik, nagyobbik meg nem tudja, hogy lesz az élet.


Két kutyám van, átkozottul bajosak tudnak lenni, de úgyis, hogy még nem volt kutyám, tudtam mit vállalok magamra. A két büdös szájú már családtagok. Miért nem tudott 2 idősebb felnőtt és 1 fiatal felnőtt ennyire nem gondolkodni? A kutya imádta őket, a család is a kutyát. És csak néhány hónapja van ott, még csak nem is az, hogy évek óta ott van és hirtelen gebasz, nem tudja senki sétáltatni, nem lesz rá idő. Régóta tervben van náluk az egyetem, a viszonyok sem voltak máshogy a két kissebbel, így előre lehetett látni, hogy meg tudják oldani vagy nem.


2021. júl. 30. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Miért fontos a nemed és a korod?Egyébként írtam privit.
2021. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Önző,lusta, egoista
2021. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Ha évek múltán válnak meg tőle, az szerintem sokkal jobb mintha rövid idő.
2021. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem gondolták át az álltartást- ettől még nem kéne idegen emberek életén kötözködnöd.
2021. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Önzőek, kihasználósak.

Volt egy csoporttarsam az is ilyen volt csak szivessegek miatt haverkodott, 'még jó lesz valamire, aztan mindig megtalalt valami szivessegert (erdekesseg, hogy a tesoja ugyanilyen volt. Alig beszeltunk de megprobalta velem megcsinaltatni a beadandojat..) Az is arulkodo hogy az egyik csaj azert utalta, mert ramaszott a pasijara a nagy csocseivel:D

Na ő folyton begyűjtött valami kismacskát, aztán par honap mulva amikor a kismacska megnőtt rasózta valakire a sulibol. Eloadta hogy ő csak gazdit keresni fogadta be mert ugy sajnalta.. csak a kismacskak erdekeltek mert ugye az cukibb, keveset eszik stb. Tobbszor lattam utana hogy hirdetet süldő macskát facebookon hogy "jaj koltozik es saaajnos nem tudja magaval vinni " aha persze, jo kifogas. Csak hát tobbszor eljatszotta..

2021. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Nekik fontosabbak a gyerekeik, mint az álltok. Kipróbálták, de nem akarnak állatot tartani. Ennyi.
2021. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekből nem tudom,milyen felnőttek lesznek,elégé rossz példát mutanak neki ka szüleik.szülőket valahol meg is értem,nem mindeki viseli el,nem mindeki ér rá,cicázni,és kutyázi.nagyg yerekek is segicsenek be mindebe otthon
2021. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem értem meg a szülőket. Nem könyörögték ki a kutyát, közös döntés volt, de valóban, a gyerekeknek nagyobb vágyuk volt rá. De ezt előre lehetett látni, hogy következő évben kezdi a gyerek az egyetemet, így pedig biztos, mennyi ideje lesz. A két kisebbet pedig nem engedi, hogy egyedül vigyék le a kutyát. A felnőtteknek pedig van elég dolguk, nem ők szokták sétáltatni. Így viszont mire... basszus, egy élőlény, nem lehet csak úgy hozni-vinni. De egyébként, bár az anya az emberekkel nagyon kedves, segítőkész is, probléma megoldó, ebben a dologban hülye. Ahogy kihallottam, a 18 éves nem sok mindenbe segít be otthon, már azon kívül, hogy néha elhozza suliból a húgait és néha vigyáz rájuk. Én pedig ezt nem tudom megérteni... mi ketten vagyunk apámmal, én még tanulok, apám 12 órázik, mégis meg tudjuk oldani. Én a kutyákat viszem le, apám megfőz, én takarítok, a teregetést pedig hol én, hol ketten csináljuk, ahogy esik a mosás és a szabadnapjai. Ők pedig, ha a két kisebbet nem számolom, vannak hárman, és ennyire nem tudják megoldani? Na ne már...
2021. aug. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!