Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak egy hörcsögöt?

Hogyan tartsak egy hörcsögöt?

Figyelt kérdés
sziasztok, ma vettem egy horcsogot, vettem neki ketrecet is meg minden ami szukseges az elado szerint. most az a kerdedem lenne, hogy mik a tapasztalataitok, mit ajanlatok a horcsoggel kapcsolatban, hogy jo gazdaja legyek?:D
2021. júl. 30. 20:25
 1/6 anonim válasza:
52%
Vegyél neki ilyen mag mixet azt szeretik nagyon, meg rakjál be neki valami játékot. Mi csináltunk neki ilyen fa csövet és abban mászkált. Vagy rakd be hozzá a wc papír karton gurigáját azt is nagyon szeretik.
2021. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel friss zöldség-gyümölcs apróra vágva. Friss víz az itatóba. Napi egyszer szárazkaja, lehetőleg este. Minimum hetente egyszer takarítsd, és a házikójába vegyél gyapotot. Az puha, a hörikék nagyon szeretik. A ketrecbe puha faforgácsot vegyél, ami nem sérti fel a kis lábát. Tegyél be neki ágakat, amiket tud rágni, mivel a fogait folyamatosan koptatnia kell.


Ha aranyhörcsögről van szó, heti 1-2 alkalommal diónyi nyers húst is adj neki, mivel az aranyhörcsög a természetben vadászik, így állati fehérjére is szüksége van a szervezetének. Ez lehet nyers disznó, csirke, vagy marhahús (pici darab), egy darabka párizsi, de lehet neki 2-3 liszkukacot (élőt), vagy élő tücsköt is adni. A miénk anno mindig levadászta a tücsköt, lerágta a hátsó lábait, majd a fejét és utána betolta a többit. Plusz a nyers hús jót tesz az egészségének is. Bár nem tudom, neked milyen fajta hörcsögöd van.


Ha megszelidült - pár napig ne vedd ki - már óvatosan ki lehet venni. Lehetőleg olyan helyen engedd szabadon (ágy, asztal), ahol nem fenyegeti veszély és nem tud leugrani, megszökni sem.


Hát, röviden ennyi. Ha jól tartod, akkor akár 4-5 évig is elél a höri. :)

2021. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Elsősorban mekkora a ketrec? A kereskedésekben nagyon kicsi kecókat ajánlanak, ami a hörcsögnek kínzás. Ezen kívül a kerekek is kicsik szoktak lenni, ami árt a gerincének, na meg többféle ártalmas tárgyat (pl.: fogkoptató kő), esetleg eledelt is ajánlanak.


Itt tudsz róluk olvasni:

horcsoginfo.hu


Itt pedig leírás a legfontosabb tudnivalókról:

[link]

2021. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan tápot vegyél, ami tartalmaz lisztkukacot és tücsköt.


Ha rákeresel, egy csomó cikk van, hogy hogyan kell helyesen tartani őket

2021. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Amúgy legjobb, ha veszel egy könyvet a hörcsögökről. Nekünk volt, adtak a kereskedésben hozzá. Persze plusz pénzért. És a ketrece sem volt olyan kicsi, bár sokszor ki volt véve.
2021. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk ilyen futtató ketrecet is:

[link]


Ketrecbe ne a tányérfuttatót vegyél, mert abból kiesik és megsérülhet. Mókuskeréknél arra figyelj, hogy ne görbüljön nagyon a gerince.


Kézhez szoktatás nekünk kb 2 hét volt. Először csak enni adtam neki, aztán néha bedugtam az ujjam a ketrec rácsai közé. Aztàn idővel betettem hozzá a tenyeremet, amiben tökmag volt. Aztán már ki tudtam venni és a tenyeremben evett. Ezután még néhányszor jutalmaztam még, aztán már teljesen hozzászokott.

2021. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!