Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyák és a cicák,azaz a...

A kutyák és a cicák,azaz a házikedvencek megérzik a terhességet,teherbe esést?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen
2021. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a kutyám mindig a hasamra tette az orrát és sokszor csak nézte a hasamat. :D
2021. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem.


Le leszek pontozva, de csak a gazdi lát bele minden mozdulatába, rakciójába ilyeneket mert túlteng az endorfin (gyerek+jajdecukikiskedvenc látványa).


Lehet, hogy érzi, hogy mocorog a gyerek, amikor a hasára mászik a macska vagy odadől a kutya, de ennyi. Nem fogja el őket semmiféle érzelgősség, vagy gondol arra, hogy terhes az illető.


Ha egy lepedő alatt matatsz, amire a kutya/macska ráfeküdt, ugyan úgy odanéz vagy odakap az állat, mert zsákmányt hisz. Rendszeresen játszom ezt a macskámmal.

2021. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem.

Valamelyik kutyának feltűnik,hogy változol és még kevesebb egyed fel is fogja,hogy gyermeket vársz.De ezek ritkák mint a fehér holló.

És sok esetben a gazdi hiszi azt,hogy a kutya tudja mi a helyzet.

Valójában azt sem értik,hogy kisbaba az amit haza viszel,és azt végképp nem,hogy a tiéd.


Mindenki azt hiszi,hogy féltékenységből tépik szét a kutyák a kisbabákat (mint a labrador az iker lányokat tavaly..),pedig pusztán azért,mert a gazdi bele ringatja magát abba a hitbe,hogy a kutya tudja mi a kisbaba és nem fogja bántani.


Gyakorlatilag préda.Kicsi,gyenge,anyatej szaga van,és hús-vér dolog.

Amelyik kutya kisállatot nem fogad el annál főleg nagyon kell vigyázni a csecsemők esetében.

2021. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
4,teljesen egyetértek veled abban, hogy iszonyú veszélyes kutyát és csecsemőt, kisgyereket egyedül hagyni, még kistestű kutya esetén is. Viszont szerintem megérzik a terhességet. Természetesen nem tudják, mi az, csak érzékelik a megváltozott szagot. És pont ez az, hogy nem tudatjuk, milyen érzéseket vált ki belőlük, hogy a gazdinak megváltozott a szaga.
2021. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

#4 ha ez így lenne, a kutyát vadállatnak kéne sorolni. Felismeri, hogy egy kisgyerek, de amikor a gyerek előtt a kutya volt a gyerek szerepében, persze hogy azt nem érti, hogy miért lett onnan kitúrva. Az én nővéremet a mamám kutyája jobban védelmezte mint bárkit, és minden egyes nap belenézett a babakocsiban hogy meg van-e még.

Szerintem igenis felfogja hogy kisbaba, a maguk között is felfogják hogy kiskutya vagy felnőtt. De ha egy egyedülálló úgy viselkedik a kutyával, mintha a párja lenne, és állandóan ketten alszanak az ágyban, akkor ha valóban párja lesz az illetőnek, bizony előfordul hogy a kutya akkor is ellenségesen lép fel, mert ki akarják túrni a helyéről. Ezért gond az, ha a kutyának olyan helyet adunk a családban, amit másnak kéne betöltenie

2021. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
6, Amelyik kutya elismeri falkavezérnek a gazdit és nem annyira erős a vadászösztöne, mint pl a ti kutyátoknak is, esélyes, hogy tényleg védelmezni fogja a kisbabát, mint falkatagot, "kölyköt", mert érzékeli, hogy a gazdi ezt várja el tőle. De nem azért, mert felfogja, úgy általánosságban, hogy egy kisbaba és a kisbabákat általánosságban védelmezni kell, ez nem egy emberi jellegű hozzáállás, hanem abszolút a falkalét sajátosságaiból adódik. De ha a gazda és a kutya között akár látens dominanciaharc van, vagy erős a kutyában a vadászösztön, vagy a szunnyadó vadászösztönét felébreszti egy furcsa hang vagy szag vagy mozdulat, akkor előfordulhat, hogy megtámadja a babát, hiszen ilyesmiről sajnos időnként olvashatunk, láthatunk híreket. Olyasmi is előfordul, hogy már mászó, totyogó gyerek nem úgy nyúl a kutyához vagy hozzányúl az ételéhez, és akkor a kutya nem is megtámadja, csak "figyelmezteti", odakap, de egy nagyobb testű kutya ezzel is súlyos sérülést tud okozni. Nekem az a véleményem, hogy ilyen esetek miatt soha, a legmegbízhatóbb kutyát sem szabad egyedül hagyni egy percre sem babával vagy kisgyerekkel, mert egy pillanat alatt megtörténhet a baj. Egyébként nem a 4-es voltam.
2021. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Igazuk van azoknak akik nem hagynák magára a babát vagy kisgyereket a kutyával.Nekem még nincs gyerekem de biztos nem hagynám kettesben a kutyával pedig csak néha van nálunk a céges telephelyről a kutyus aki kezes bárány egyébként de nem tudni mire hogy reagálna mert csak egy állat.Van 3 nyuszim és mikor nálunk a kutya őket sem hagyom egy pillanatra sem kettesben a kutyussal nemhogy egy babát
2021. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Kérdésre válaszolva azt nem tudja a kutya,macska hogy terhes vagy max annyi hogy változik az illatod és azt érzékeli
2021. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!