Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kell...

Szerintetek hogyan kell tojásskeltető gépet készíteni?Mert nagyon drágák.Írjátok a párját és a hőfokon is

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Ha úgy barkácsolsz, ahogy írsz akkor le fog égni a pajta.
2021. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Párja úgy drágább, mert kell belle füjtéss.
2021. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

13-15-től indul az amiben nincs se hőmérő se páramérő. Tehát azt neked kellene külön venni hozzá. A munkát is beleszámítva én olyan 15-20.000 forinttal számolnék, mint építési költség.


Innentől kezdve én inkább rászánnám a pénzt egy 25-30.000-es masinára, ami méri a hőt és a párát is nekem csak forgatni kell benne a tojást.


Abszolút kezdőként, segítség és hozzáértés nélkül én nem javasolnám, hogy nagy barkácsolásba kezdj. Nekem van gépem évek óta (Cleo5), de így sem tudom, hogy fognék neki.


Kell egy ventillátor, egy vízhatlan, takarítható tartály, amiből megfelelően párolog a folyadék, szellőzőnyílások megfelelő mérete és elhelyezése, szigetelő anyag (ami hungarocell szokott lenni...).


Csak egy kis széljegyzet: ha kiveszem a forgatót (és ugya marad utána egy 15 mm-es lyuk a gép falában) máris megváltoznak a körülmények a gépben ugyanazon beállítás mellett.


Ha nagyban gondolkozol (már ha keltetőgépezel akkor gondolom nem 5 tojást akarsz keltetni) akkor érdemes rászánni az összeget egy gépre.


Barkácsolásból könnyen a vételi ár fölé mehetsz. Én eddig csak olyanokat láttam építeni, akik 2-300 tojást keltetni, jópártíz éve csinálják és értenek a műszaki részéhez is.

2021. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!