Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy jó edzési...

Szerintetek egy jó edzési lehetőséget hagyok ki? vagy rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy van egy lovam. de lovagolni még csak most tanulok. (ne kérdezzétek akkor miért kaptam már hamarabb lovat.) és az a helyzet hogy most apukám haragszik rám mert nem akarok rajta lovagolni.én szeretnék majd meg minden,de még tartok tőle. az a gond hogy én még kezdő vagyok még vágtázni se tudok és a lovacska nem egy "iskolaló" típus. nem merek ugy felülni hogy bármi történhet hogy megugrik és nem tudom kezelni a helyzetet mert még nem tanultam iyleneket. miért nem lehet ezt megérteni??? nem félek hogy leesek mert csak nem törném ki a nyakam hanem attól félek hogy utána más lesz a kapcsolatom vele. hogy tartani fogok tőle. mit gondoltok ?? buta vagyok??
2010. aug. 29. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? milyen a ló? kicsit irj róla. Amúgy menj lovasoktatóhoz vagy fogadj egyet szerintem.. Tippem, hogy ha van lehetőséged(lehetőleg) menj el egy lovasiskolába és tanuld meg az alapokat. Addig a saját lovaddal foglalkozz talajról.Futószárazd, vezedgesd legeltesd olvass utána ezeknek a bizalomépítő dolgoknak. Ezzel a kapcsolatod a lóval megjavulhat, jobban megismeritek egymást, így könnyebben felfogsz rá ülni. Célszerű azután is folyamatosan lovaglóórákat venni. Ha valami érdekel nyugodtan irj privit.Remélem segitettem:)
2010. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez kifogás. Nem akarsz rá felülni... Szóval bocs, de én sok kezdő lovast láttam már, én is voltam az, estek-keltek, soha egy nem mondta, hogy jaj, mi lesz ha leesek és félni fogok tőle... Leesett, és 1-2 aztán félt a lótól. A tökösebbje visszaült és addig küzdött, amíg elmúlt a félelem. De nem előtte féltek! Azért nem lehet megérteni, mert kérlek szépen nincs iagazad. Lovagolj, vagy ne lovagolj, de ezért a félmegoldásért én is dühös lennék a fater helyében, csak a pénzt és időt pazarlod.
2010. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
jelenleg is járok lovasoktatóhoz és a kapcsolatom jónak mondható a lovacskámmal . ő egy 3 éves kanca . nem tudom mért tartok tőle ennyire lehet csak bebeszélem magamnak de volt már pár eset amikor majdnem leestem róla pedig csak lépésben mentünk ráadásul ugy hogy apukám vezette. igazából ez csak terhelés volt neki nem lovaglás az én részemről. amugy ugy érzem hogy szeret engem ,mert amikor megyek hozáá az istállóból hangosan röfög nekem ,ha kimegyek a karámhoz odaszalad és ha végigsétálok a mentén követ engem. de nem tudom mit gondoltok próbálkoznom kellene???
2010. aug. 29. 19:40
 4/16 A kérdező kommentje:
második lehet sőt biztos igazad van:(
2010. aug. 29. 19:41
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen ülj rá fel de csak úgy ha van ott valaki aki ha bajvan tud segiteni. Az mégjobb lenne ha egy edzőhöz vinnéd illetve az jönne hozzád. Ő nagyon sokat tudna segiteni.Ha még mindig nem mersz akkor valaki másnak kell helyetted, de a lónak mozogni kell:)
2010. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs benned elég hajtóerő, hogy igenis lovagolni akarsz, ráadásul saját lovadon! én a két kezem összetenném ha lehetne egy lovam! :(

én estem kétszer karámban, rúgott már meg ló, sőt egyszer egyedül mentem terepre, a kanca akin ültem pedig meg volt bolondulva mert sárláskor olyan volt mindig és nagy nyerítésekkel bevágtázott velem az erdőbe a fák közé(nem ösvényre) halál félelmem volt de még mindig lovagolok! :) Végül egy pocsolya állította meg :D:D


Vagy lovagolj, saját lovon és úgy össze is szoktok vagy másikon de ne tartsd feleslegesen a lovad! :)

Üdv!

2010. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 éves lovon , egy kezdő lovasnak semmi keresnivalója nincsen még.
2010. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor már csak apukámmal kell kibékülnöm.
2010. aug. 29. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, hiszen még csikó és 2 éves kora előtt úgy se lovagolták be, ha normálisak. Nem mellesleg apudnak tudni kellett volna, hogy inkább idősebb lovat legyen kezdőként, de ha van veled oktató és a lovacskáddal tanulsz nem lesz baj és szerintem az jó, ha a kezdetektől együtt vagytok, összeszoktok és együtt tanultok!
2010. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ezt én is mondtam neki,de am akkor mit csináljak gyakoroljak vele is vagy hagyjam amig nem tanulok meg rendesen??
2010. aug. 29. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!