Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A póknak hány szeme van?

A póknak hány szeme van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben nyolc szemmel rendelkeznek, amelyek jellegzetes elhelyezkedési mintázata a fajok azonosításában is jelentős. A Haplogynae családba tartozók hat, a Tetrablemma családba sorolhatók négy, míg a Caponiidae tagjai csak kettővel rendelkeznek. Néha az egyik pár szem sokkal fejlettebb, mint a többi, de az is előfordul, hogy nem is rendelkeznek látószervvel, mint a barlanglakó fajok. Néhány család vadászó pókjai, mint az ugrópókok és a farkaspókok azonban kitűnő látással rendelkeznek. Az ugrópókok még a színeket is képesek megkülönböztetni

Forrás: [link]


:))

2010. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Minden rovarnak, aminek nincs tora, annyi szeme van ahány lába..



Amelyikeknek tora van annak általában összetett szeme van!


Biosz 6. osztály.

2010. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen eltérő fajtánként. Óriási eltérések vannak.
2010. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"Minden rovarnak, aminek nincs tora, annyi szeme van ahány lába"


Csakhogy a pókok nem rovarok! Hány szeme van annak a póknak aminek négy sor szeme van és mindegyik sorban négy szem van?

2010. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Minden rovarnak, aminek nincs tora, annyi szeme van ahány lába..



Amelyikeknek tora van annak általában összetett szeme van!


Biosz 6. osztály."



Nagyon okos vagy, csak ott a bibi, hogy ha nincs (elkülöníthető!!!)tora, akkor már nem rovar...

2010. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy minden emlős, ami hidegvérű és pikkelyes, vagy tojással szaporodik vagy elevenszülő.


A másik meg, hogy a mondatodnak mégcsak a második fele sem volt igaz, tehát úgy, hogy most a pókszabásúakról beszélünk. ("ahány láb annyi szem")<-- mutass már nekem egy nyolcszemű skorpiót!

Én nem tudom, miféle 6-os biológiakönyvben olvastál te ilyet, de komolyan felkeltetted az érdeklődésemet. Megkérdezném ezeket a könyv szerzőjétől vagy a tanárodtól.

2010. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy 6. osztályban nincs biológia, max természetismeret.

Amugy meg: [link]

2010. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem igaz, nekem volt biológiám 6.-ban Úgy emlékszem, hogy 4. -ben vagy 5.-ben váltotta fel a természetismeretet. Talán 4.-ben.
2010. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az lehet. Hugom most lesz 7.es és neki most lesz először biológia, eddig természetismeret volt neki.
2010. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta változott a rendszer... úgy tudom, most már buktatni se nagyon lehet.
2010. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!