Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy öszvért sikerül pározta...

Ha egy öszvért sikerül pároztatni lóval vagy szamárral abból mi lesz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 26. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öszvér már eleve steril én úgy tudom.
2021. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy nem lehet.

Vannak állatfajok amik nagyon közel vannak genetikailag egymáshoz

ló-szamár

tigris-oroszlán


Viszont az általuk létrehozott utód az nemzőképtelen

2021. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Az öszvércsődör mindig terméketlen (steril), az öszvérkanca azonban termékeny (fertilis), bár nagyon ritkán, de ló- vagy szamárcsődörtől megtermékenyülhet. Több mint 60 dokumentált esetben született utódja, a lóval vagy szamárral párosodott öszvérkancának. Az öszvércsődöröket általában ivartalanítják. Erre azért van szükség, mert ugyan nem szaporodóképesek, de szexuális ösztöneik vannak és egy felgerjedt öszvércsődör nagyon veszélyes, hiszen az öszvér a lovaknál is erősebb állat.[1" Wikipédia
2021. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az utód öszvér lesz vagy valami más?
2021. aug. 26. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon ritka, ha neki születik csikója, de arról nem szól a fáma, hogy az milyen tulajdonságokat örököl:)
2021. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!