Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlotok...

Milyen háziállatot ajánlotok a tipikus kutya/cicán kívűl?

Figyelt kérdés
Szeretnék régóta egy háziállatot, de nem tudok egyszerűen dönteni, és azt sem tudom mi lenne a legopcionálisabb. Panelban élek, de napi 8 órákat dolgozok, szóval időm lenne bőven foglalkozni vele nem lenne elhanyagolva. Tapasztalatokat/ötleteket szívesen hallgatok. (Hosszútávú állattartást szeretnék nem ilyen cuki 1-2 hónapig aztán továbbadom csórit.)

2021. szept. 20. 21:55
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
74%
Papagájt. Bár a panelban lehet hogy egy kicsit szemetelne főleg hogy legalább párban kell lenniük de én nagyon ajánlom őket mert nagyon aranyosak tudnak lenni.
2021. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
A nyuszi is nagyon aranyos, és nem is muszáj ketrecben tartani, csak arra kell vigyázni, hogy amelyik helyiségben van, ott semmilyen veszélyes rágnivaló (pl. elektromos kábel) ne legyen.
2021. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Nyuszik, tengerimalacok, csincsillák, deguk, mongol futóegerek, házi egerek, patkányok- őket minimum párban tartjuk, az együtt a kisállatokért alapítványnál érdeklődj a tartásuk iránt

Hörcsög- több faj is van, viszont egyesével tartandóak. Ők kicsit kevesebb foglalkozást igényelnek, éjszakai állatok, de nagyon szerethetőek. Szintén az alapítványt ajánlom a tartásukkal kapcsolatban.

2021. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg aranyosak a papagájok, de iszonyatos hangerejük van, és ha elkezdenek csipogni lehetetlen leállítani őket. Ezért szerintem nem a legjobb választás panelba, az egyik szomszéd előbb-utóbb úgyis szóvá tenné. (Ezt úgy mondom, hogy van két nimfám már vagy 10 éve.) Én inkább törpenyulat ajánlanék, ők nem szoktak nagy zajt csapni (kivéve ha éjszaka ráakadnak a ketrec rácsaira, ezért sem érdemes abba a szobába rakni, ahol alszol), okosak, szobatisztaságra nevelhetőek. Ivartalanítással nem árt számolni, sok kellemetlenség megelőzhető vele.
2021. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Nyúl, sün, tengerimalac (minimum párban)…


Vagy ami szerintem a legjobb, az a papagáj.


Az Ara és a Jákópapagáj a világon a legokosabb állatok…


Nagyon drágák és Őket sem ajánlott egyedül tartani, valamint “reptér” is kell nekik, így nem olcsó “mulatság”, de a tartásuk viszont nem drága…

Egy nagytestű kutyának a tizedébe kerül / hó.


Előbbi 40 évet él, utóbbi 25 évet.


25-30 év múlva a vételárára csak legyintesz, mert annyit fog inflálódni még a forint (ha meg nem szűnik adni), hogy az az 500 ezer, vagy 1 milla, annyinak fog tűnni addigra mint most 30 ezer forint.


Nem könnyű a tartásuk, de nem is nehéz kifejezetten.


Ha pár hónapot rászánsz az utána olvasásnak, s komolyan veszed, akkor simán alkalmas lehetsz a tartására.

Ha meg nem vagy, a tenyésztő úgysem fog neked eladni madarat csak a pénz miatt.


Ott van még a sárgabóbitás kakadu is, illetve a fehérbóbitás is. Ezek is extrém okos állatok és nagyon érzelmesek is, sok szeretet adnak.

Előbbi nem tudom, hogy jelenleg tartható e csak úgy simán, lehet már engedélyek kellenek hozzá, de az 60 évet is élhet szóval ha nem vagy nagyon fiatal, vagy nincsenek gyerekeid, abba ne vágj bele.

2021. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%
Őszintén megomondom, panelba nem ajánlok állatot. Le fognak pontozni sokan gondolom, de egy állatnak nem egy lakás, kalitka, ketrec, akvárium az élettér.
2021. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%
#6, megmondom*
2021. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

#6. Macskát például csak is kizárólag lakásban bent SZABAD tartani…

Vagy esetleg még kinti kennelben, de nem olyan jó neki az sem, az ember mellett van a helye.


Ha ki megy a telkedről, akkor 90 ezer forintra vagy büntethető.

Én még mellé jól meg is verném azt aki kiengedi…


Egy csomó kutya, pl. az agarak nagyrésze sem tartható kint.

Egyrészt a nemesek 400 éve is bent tartották Őket, másrészt meg legtöbbnek annyira rövid a bundája, hogy sehogy sem tud hosszabb ideig kint lenni télen.

2021. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
#8 Én falun élek, nálunk a macskák mindig is kint voltak, van helyük, ahová hidegben mehetnek, de a lakásba nem. Az én kutyám a legidősebb, őt nagyon hidegben be szoktam engedni, akár még az ágyamba is, és vele alszom :D De az állatnak kint van a helye.
2021. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert Te azt mondod, hogy “az állatnak kint van a helye” ez még nincs így…

Mondanám, hogy az emberiség ezt már meghalatta, de az az igazság hogy ez soha nem is volt így.

2021. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!