Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
A helyzet, h lovacskám folyton legelne. Nem, nem éhes, előtte van a kaja, legelhet is, egyszerűen lovaglás közben, futószárazás közben, vezetés közben, egy pillanat gyengülés, és már rá van tapadva a fűre, és olyan nehéz leszedni róla mint a piócát. Ötletek? Nem akarok én rosszat de ez azért már túlmegy a határon.. Amúgy a lovacska követ minden nélkül meg hallgat rám, nem egy makacs dög, ez az egy bosszantó hibája van.
2010. szept. 1. 19:54
 1/5 anonim válasza:

Lovagolj vele betonon vagy salakon. :)

(elég bonyolult meogldás)

2010. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kössz -.- tudtad hogy a betonon tönkremegy a lába? ja, és hogy falun mindenhol csak fű van??????????? -.-
2010. szept. 4. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelem-felkeltés. Nem figyel rád, nem koncentrál. Lovaglás közben olyan hosszú szárra engeded, hogy legeljen? Sok-sok idomítózás kell. Komolyan mondom.
2010. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm már megoldottam, minden erőszak nélkül! (amúgy meg előző válaszoló:nem de kirántotta a kezemből)
2010. szept. 5. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ügyes vagy! Volt egy ismerősöm, akinek rendszeresen én lovagoltam vissza a lovát, mert ugyanezt a legeléses dolgotművelte. A srác ráhagyta a dolgot, nagyon imádja a kis Huncutot. (Találó név. :) ) Amikor negyedszer hozta át hozzánk a lovat már kezdtem kiakadni. Egy roppant intelligens és kellemes természetű kancáról van szó, az az igazi jó arc paci. Ha lovagoltam rajta, az első két alkalommal próbálkozott a kitöréssel, de egy határozott csizma vagy szársegítséggel mindig megőriztem az irányítást. Ezért nem értettem, hogy mi a gondjuk egymással.... Kiderült, hogy a srácot kellett megtanítani lovagolni. Attól kezdve én lefárasztottam a lovat, vele meg lenyomattam a komplett kezdő díjlovas melót... A lónak a patájában volt az egész, tudtam, hogy mire képes. Kiderült, hogy nem voltak összhangban, csak terepre jártak ki - nézelődni. Az idomítózás során megtanultak egymásra figyelni és többé nem volt gond, azóta se szívatja a gazdit. :)

Örülök, hogy ti is egymásra találtatok! Sokan ilyenkor elkezdik ütni a lovat "Megmutatom én ki a főnök!"-alapon. Pedig egy kis idomítózás stresszmentesen megoldhatja a dolgot. Te hogy csináltad?

2010. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!