Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Patkány van a falban, mit...

Patkány van a falban, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

A nyáron vásároltam egy régi épitésű vályogházat, azóta fel lett újitva, gipszkartonozás, festés és egyéb munkálatok történtek.


Most hogy elkezdödött a fütés szezon,pár napja arra lettem figyelmes, hogy valami motoszkál "zörög" a falban.. a szekrények kihuzása után arra lettem figyelmes hogy egyes helyeken, lyukat ütött a gipszkartonba..


Probáltam már keresni a helybeli rágcsáló irtó céget, de egyszerüen elérhetetlenek..


Mit tehetnék ez ellen? Van valami házi módszer erre a ki irtásra?



2021. okt. 27. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Patkány vagy egér méreg. Vagy próbálj meg más rágcsálóírtókat felhívni
2021. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

A testvérem vett egy ilyen vályogházat ( patkánnyal ). Egy telet bírtak benne, majd visszaköltöztek Pestre. Ennek már több, mint 15 éve. Ezt csak azért írtam, mert akkor még a szakemberek is idehaza voltak, és gondolom, a tesómék is mindent megpróbáltak a mentesítésre, de nem találtak ilyent.

Azért várom, hátha mégis van megoldás.

2021. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
78%
Lehet, hogy kimenekülnének ha füst lenne bejuttatva az egyik járatba.
2021. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem riadsz vissza az ilyesmitol, akkor furj egy lyukat a falba, ahol hallod, majd a jarat ele tegyel elvefogo csapdat valami kajaval, aminek eros illata van (kolbasz, sajt). A patkany okos allat, a mereg sokszor nem vezet semmire, a ragasztot meg elviszi magaval, vagy a szabadulas erdekeben leragja a sajat vegtagjait. Es imadkozz, hogy csak 1 van.
2021. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Lehet nem túl hatásos,de megpróbálnám.

Lehet kapni azt a pálcika füstölőt, én azt a lyukba tartva megpróbálnám néhány ismétléssel.

Annyi,hogy nem dugnám be a lyukba csak elé, mivel nem látod,hogy nem halmozott e fel a falban gyúlékony dolgokat,nehogy magadra gyújtsd a házat!

2021. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
D-vitaminozz be valami csalit (sok tízezer egység kell). Az szagtalan, íztelen, és más állatra nem mérgező, ellenben nekik megáll a szívük tőle.
2021. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

5


Jutubon van sok patkányölős videó. Konkrétan egyszer nem láttam olyat, hogy lerágta volna a végtagját.

2021. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
75%

YouTubeon vannak olyan patkán, riasztó frekvenciák is, amelyek idegesítik a patkányt és ezért kimegy. Mi egérrel használtuk, és abbahagyta a kaparászást. Itt van ez például: [link]


Persze mellette a méreg és a fogó is hasznos.

2021. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Második válaszoló :


Valóban iszonyatosan kellemetlen dolog ez, nem is csodálom hogy testvéred nem birta ezt,mert én sem birom.. az ember nem szivesen lakik olyan helyen ahol patkányok egyéb rágcsálók veszik körbe..


Csak az én esetembe az bánt az egészben, hogy rengeteg pénzt,időt,és munkát bele öltem a házba, hogy modernizálva legyen, és szép és lakhatová váljon.


Bánt a gondolat hogy egy rágcsáló mindezt tönkre teszi..


Valami megoldást ki kell találnom hosszú távon, mert hanem ez még jelentős károkat fog okozni..

2021. okt. 27. 19:05
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Hidd el a tesómék is ezt tették, lévén született pestiek, el sem tudták ezt képzelni. Ők is felújították a házat, boldogan beköltöztek...

Kívánom, hogy nektek sikerüljön megoldani ezt a nem kis problémát.

Beszélj a szomszédokkal, ők hogy oldják ezt meg?

2021. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!