Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok miért adnak ki...

Az állatok miért adnak ki hümmögő hangot amikor mosakodnak?

Figyelt kérdés

Kiskoromban a nyuszim mindig mikor a hátát mosta, nyalakodás közben hümmögött. Nos, a hümmögést úgy kell elképzelni, mintha csukott szájjal kiadnál hirtelen egy hangot. Na ő ezt folyamatosan csinálta míg a hátát / oldalát nyaldosta, ez idő alatt vagy 50-en hümmögést lenyomott.


Pár éve lett egy kutyám, rajta is ezt vettem észre. Ha a hasát, nemiszervét, oldalát tisztogatja, mindig hümmög.


Rákerestem erre neten, de nem találtam semmit. Azt sem tudom, hogy hány állatfajnak szokása ez, de érdekesnek tartom.


2021. nov. 10. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem hümmögött egyik se. Se a papagájok, se a tengeri malac, se a kaméleonok-gekkók.
2021. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1# Oké, de én kutyáról, nyúlról beszéltem.
2021. nov. 10. 09:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutyám szokott hangot kiadni amikor nyalja magát, nekem inkább röfögésre hasonlít. Szerintem ez olyan önkéntelen hang, amit kiad magából. Lehet neki fel sem tűnik, nekem néha zavaró. Mindenki szokott furi hangokat kiadni, miért ne lenne olyan az állatoknál is?
2021. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3# Igem, röfögéses morgásos hang. :D Csak érdekesnek tartom, hogy két különböző állatnak ugyanaz legyen a szokása. Főleg, hogy nem mindegyik faj teszi ezt, mert csak rajtuk vettem eddig észre.
2021. nov. 10. 09:31
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
A hümmögés és a röfögés távolról sem ugyanaz... Mellesleg állatokra kérdeztél rá, nem konkrétan csak a kutyára és a nyúlra. Okoska...
2021. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# De nem is hüllőkre meg szárnyasokra. :D
2021. nov. 10. 09:58
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

1. Kérdezö: a kötözködös lényeket egyszerüen ignorálni kell, akkor állnak le a leggyorsabban.

2. Ez a hang lehet, hogy egyszerüen onnna jön, hogy közben összenyomódik a hasa-mellkasa és amikor kijön a levegö, közben hallatszik.

2021. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
10# Erre nem is gondoltam. :D Régebben mindig azt hittem, hogy valami védőmechanizmus náluk ez a hang, mert hát védtelenek miközben tisztálkodnak, de a Te meglátásod sokkal ésszerűbb.
2021. nov. 10. 10:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem hümmög, inkább furcsa nyöszörgő hangot ad ki, ami az erőlködés miatt lehet.


Most a télhez közeledve eléggé meghízott és nehezebben éri el a dolgokat. :)

2021. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik egyed csinálja, de én is észrevettem. Nekünk is a kutya csinálja, meg az egyik macskánk, a többi nem. Ez egy önkéntelen levegő kipréselés miatt van amúgy (ha az a hang, amire én is gondolok). Az ember magán is észre tud venni ilyet. Én pl. ha stabilan állok a lábamon, fixen marad a csípőm, és csak a felsőtestem forgatom, akkor szintén van egy hangja, ahogy kipréselődik a tüdőmből a levegő. Mivel az állatban átlagban kevesebb az önkontroll, így ehhez társulhat plusz hang is, ami szuszmogásnak, morgásnak, nyögdösésnek tűnhet.
2021. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!