Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A covid-19 meg tudja fertőzni...

A covid-19 meg tudja fertőzni az állatokat úgy, hogy az állatoknak attól lesz baja? Vagy csak hordozók lehetnek az állatok? Amennyiben az utóbbi, akkor ezt hogy kell elképzelni, hogy csak a szőrén hordozza mondjuk vagy a vérében?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 05:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Olvastam hogy a franciák és már azonosították covid fertőzött macskát és kutyát is de nem volt rájuk halálos embertől kaptak el
2021. nov. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg két hópárduc is elpusztult Covid miatt valamelyik külföldi állatkertben:/
2021. nov. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2021. nov. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hópárducokról én is olvastam, Amerikában volt. :(
2021. nov. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kettő hanem három hópárduc halt meg koronavírusban. Nebraska, Lincoln.

Dakotában is meghalt már egy. San Diegoi állatkert hópárducai csak betegek voltak.

De kimutatták már a vírust tigris, macska, kutya, nyérc, vidra, görény, oroszlán, puma, gorilla, szarvas szervezetében is.

2021. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Állítólag nem. Állítólag az is csak véletlen, hogy a macskám a férjem covid betegsége után közvetlenül halt meg tüdőgyulladásban.
2021. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
21%
a legtöbb háziállat NEM kaphatja el. a macskák elvileg pont igen, de kutya pl nem. hordozni a szőrén nyílvánvalóan tudja, ha megtapad rajta, és így emberre terjeszthető is. de a covid 19 a legtöbb állatra nem veszélyes, pár fogyatékos kínait láttam mondjuk ahogy maszkot adnak a kutyára... de egyébként koronavírusuk nekik is van, csak nem az a fajta ami minket is szivat, úgymond normális jelenség
2021. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Elkaphatják, viszont a kutyára, macskára nem kimondottan veszélyes. Korábban felmerült, hogy kell-e oltás az állatoknak, akkor azt mondták, hogy az állatkerti állatokat talán szükséges lehet, viszont a házikedvencekre nem veszélyes, illetve nem kaphatjuk el tőlük
2021. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dániában több millió nyércet öltek meg szőrfarmokon (vagy hogy hívják őket), hogy megállítsák közöttük a Covid terjedését.
2021. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fehérfarkú szarvas a rezervoárja, vagyis abban tenyészik, bújkál a vírus.
2021. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!