Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyát vagy cicát?

Kutyát vagy cicát?

Figyelt kérdés

szeretnénk egy új családtagot. van két cicánk és egy kutyusunk, eredetileg kinti-benti tartással, de nem igen szeretnek bent lenni, ezért egy kifelyezetten benti kisállatot szeretnénk.

a kérdés csak az, hogy kutyát vagy cicát? mindent meg tudunk adni, amire szükségük van. szóval csak teljesen egyéni véleményt szeretnék kérni tőletek, ti melyiket választanátok és miért, vagy miért nem?



2021. dec. 30. 11:34
A kérdező szavazást indított:
kutya
cica
32 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
Ha már a meglévőeket sem tartjátok jól, akkor inkább semmilyet!
2021. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha benti akkor cicát
2021. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy nem tartjuk jól őket?:)
2021. dec. 30. 11:43
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Van három állatod, inkább gondoskodj azokról megfelelően, nem kell még egy plusz csak azért, hogy legyen.
2021. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Mi a jelenlegi kutya fajtája? Cicának milyen a jelleme? Milyen idősek? Mennyi mozgást tudnál biztosítani az új kutyának? Van valamilyen fajta, amiben gondolkodsz?
2021. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

megnyugtatlak, mindegyikük tökéletesen jól érzi magát. és nem "csak azért, hogy legyen.":) a két cica szereti járni a kerteket, vadászni. ebből kifolyólag, sokszor nincsenek itthon. a kutyánk egy közép ázsiai juhász, akkor érzi jól magát, ha tudja őrizni a házat, figyelni az utcát. és igen, lesz még egy kisállat. azért, mert az egyik családtagomnak szüksége van a nem emberi szinte folyamatos társaságra. szóval nagyon köszönöm a kioktatást, de inkább ne írj semmit, amíg nem tudod a hátteret.

csodálatos ez az oldal tényleg, hogy egyetlen kérdést nem lehet feltenni anélkül, hogy ne legyél rögtön egy sík idióta, felelősségtelen.

2021. dec. 30. 12:11
 7/28 A kérdező kommentje:
#5 a cicák barátságos, játékosak, kíváncsiak. egyikük 5, másikuk 6 és a kutyus (közép ázsiai) 7 éves. a mozgást az adott fajta igénye szerint megfelelően ki tudnánk elégíteni. border collien gondolkozunk, volt már több ilyen fajtánk is.
2021. dec. 30. 12:14
 8/28 anonim válasza:
71%

Nekem 2 cicám van és 1 kutyusom, kint vannak mind. Épp most újították fel a teraszunkat és emiatt sokat volt bent a kutyus (a cicáknak van meleg helyük máshol csak oda a blöki nem szeret lemenni)

Szeretett bent lenni, de sokszor láttuk rajta, hogy minél inkább vágyakozik már kintre a saját ágyába meg a saját kis területére, annak ellenére is, hogy itt bent is nyilván volt vize, alatta volt egy pled és egy szőnyeg is, volt 3-4 játéka és még sorolhatnam. Én ebből arra következtettem, hogy az állatoknak jobb kint.


A másik dolog meg szerintem ha most veszel mindegy milyen állatot ez a kettő közül, akkor ki akarnak majd menni, mert látják a többieket. Ha most magy kutyusod van max azt tudnám elképzelni, hogy egy kicsit veszel bentre (ha emellett döntesz akkor vmi olyan fajtát keress, ami nem hullajtja a szőrét, hidd el nagyon rossz ha naponta kell porszívóznod😅) . Én máshogy nem nagyon tudom elkepzelni.

A másik opció, hogy tengerimalacot, hörcsögöt, stb, veszelami még olyan, hogy lehet is szeretgetni.

2021. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Bármilyen rosszul is kezdődik, olvasd végig. Rosszallás nélkül mondom, nem lesz jó vége annak, hogy a macskák a kerteket járják. Elég egy kutya, egy autó, egy "jó" szomszéd, egy kis patkányméreg, vagy bármi egyéb, és volt nincs. Egy ilyen eset felfoghatatlan fájdalom az állatnak is, és a gazdájának is, ha törődik a kedvenceivel.


Én épp ezért inkább azt javaslom, hogy az új kedvencre szánt pénzből csinálj nekik egy kifutót, vagy macskabiztos kerítést. Te is jól jársz, mert sokkal többet láthatod az állataidat és nem kell félned attól, hogy bajuk esik, és ők is jól járnak, mert sokkal kisebb eséllyel esik bajuk.

2021. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#9 igen tudom, hogy tud veszélyes is lenni. viszont egy nagyon csendes, barátságos környéken lakunk, nincsenek őrülten autózók és motorosok. minden háznál legalább van egy kinti cica vagy kutya, senki sem bántaná másét.
2021. dec. 30. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!