Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpenyúl, csincsilla, vadászg...

Törpenyúl, csincsilla, vadászgörény esetleg papagáj?

Figyelt kérdés

Törpenyúl:

- benti tartás

- párban tartás

- 120-160 cm-es ketrec

- napi 5 óra kiengedés

- a fajtákból a mini kosorrú tetszik


Csincsilla:

- benti tartás

- párban tartás

- 120×60×60 cm-es ketrec

- napi 3 óra kiengedés


Vadászgörény:

- benti tartás

- párban tartás

- 100×60×60 cm-es ketrec

- napi 4 óra kiengedés

- heti 3× séta


Papagáj:

- benti tartás

- párban tartás

- 100×50×50 cm-es kalitka

- napi 3 óra kiengedés

- a hullámos tetszik


Rólam:

- egy 3 szobás kertes házban lakom a párommal (és pár év múlva gyerekkel)

- szeretem azokat a kisállatokat akik szeretik ha simogatják őket, és mondjuk tv-zés közben elmotoszkál mellettem (játszik, szaladgál, repdes)

- pénz nem akadály


A 4 állat közül melyket javasolnátok?


2021. dec. 30. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Allergia vagy valamilyen betegség fennáll nálatok?
2021. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekem hullámos papagájaim vannak, nagyon szeretem őket. Ha normálisan kézhez vannak szoktatva akkor nagyon édesek, a válladra repülnek, és beszélni is meg lehet őket tanítani. Nagyon jópofák, ismerek egy másik papagáj gazdit, az ő papagája mindig mondogatja, hogy ,,Petike". Nagyon aranyos állatok, azt írtad szereted ha repdes körülötted, tv-s közben odamegy hozzád néha, akkor én nagyon tudom ajánlani a papagájt. Ismerek olyan sztorit is, hogy a 90-es években valakiknek a teraszához berepült egy hullámos és bemutatkozott. :D Elvileg 10 évig élt. Porolni porolnak, de ha alá vágsz egy dobozt a kalitka alá akkor egyáltalán nem probléma, nekem is úgy van. Nagyon kis beszédesek, de éjjel ha sötét van egyből némaság van. :)
2021. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Vegyes a kép.

Csincsilla éjszakai állat és nem is feltétlen lesz kezes.

A görik szintúgy sokat alszanak, de amikor ébren vannak mint a tornádó.

Nyuszi nappali, de náluk oda kell figyelni, nem csak melletted elmatat. Megrágja a kábelt és annyi.

Papagájok át nagyon meg kell nézni honnan veszed. Hullámosok elég nagy százaléka lesz szelíd, de nincs rá garancia- ha mókás társat akarsz, aki még kontaktol is veled, akkor kettő darab kézzel nevelt madarat javaslok

2021. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus állatorvost kell először keresni hogy van-e a közelben, egy nyúl csincsilla tünetrejtő állat, és mire észreveszi az ember hogy kedvetlen probléma lehet, akkor még orvos nem is látta. Átlagos állatorvosnak felszerelése sincs egy fogászati kezeléshez, így némelyik el sem vállalja.

Egy tengerimalacot Barcikáról kellett a fővárosba küldeni, mert csak ott tudták rendbe hozni, bőven 100e ft felett volt a procedúra.

2021. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Uramatyám... Kézzel nevelt papagájt semmiképp, pláne ne kettőt!

Mivel írod, hogy pár év múlva gyerek is lesz, a higiéniára, szobatisztaságra is gondolni kell. Példa képp a papagájok kb 20percenként ürítenek. Ugyan könnyen feltakarítható, de sosem lesznek szobatiszták és mindenre rácsinálnak. Emellett nem túl csendesek, a huliknak be nem áll a csőrük, a gyerek mellett kétlem, hogy elviselnétek. Miért csak ez a 4 állat jöhet szóba? Kutya vagy macska lenne ideálisabb kisgyerek mellé.

Nem mellesleg amit a 4-es is ír, egzotikus állatorvos kell ezekhez a fajokhoz. Akár papagáj, akár csincsilla, akár nyúl, akár görény. A görény kivételével egyébként mind préda állat, így ők valóban titkolják a betegségeket. Egzós orvos van a közelben, vagy az utazás megoldott? Mennyit tudtok a felsorolt állatokról?

2021. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

,,- egy 3 szobás kertes házban lakom a párommal (és pár év múlva gyerekkel)


- szeretem azokat a kisállatokat akik szeretik ha simogatják őket, és mondjuk tv-zés közben elmotoszkál mellettem (játszik, szaladgál, repdes)


- pénz nem akadály"

-Ha ezeket vesszük figyelembe, akkor nyilván a nyuszi! ❤️🐇

2022. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!