Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Anyakutya fel tud nevelni...

Anyakutya fel tud nevelni vakondot?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Tud a kutya vakondjáratot ásni, van "vakondteje"? Tápláld utána engedd szabadon - csak ne az én kertem közelében 😂
2022. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
🐕 kutyává se nevelheti?
2022. jan. 14. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

😄


Kezdjük ott hogy a vakond föld alatti életet él, kb. Szaglással tájékozódik. Magyarán nem a szeme a szeme. Körülbelül mákszemnagyságú szeme teljesen a bundába rejtett. Az apró fülön nincs fülkagyló, van azonban egy kis bőrszegély, amely a hangjárat kinyitására és elzárására szolgál de a szagloszerve leginkabb a tajekozodo szerve. Bar egy vakondnak az egész teste a füle mert talaj a hangot felerősíti. Folytassuk onnan, hogy egy földalatti rágcsálónak a testbeszéde merőben másabb mint egy kutyának. Magyarán az anyakutya nézheti kölyöknek de hogy a vakond nem fogja az anyukájának nézni az teljesen ziher arról nem is beszélve hogy ösztönösen ugy ugrana a talajba mint élsportoló úszó a medencébe bár ismerős terepen lassan mozogó állatok de én már láttam olyat olyan volt mint kb. Michael Phelbs mikor rajtol a medencébe.

Aztán említsük meg hogy a vakond nem a ragadozók rendjébe tartozik, hanem az Eulipotyphla rendbe magyarán a tejük is más a táplálékból adódóan is és anatómiai felépítésüket is nézve.

A másik meg hogy nem fog gilisztákat vadászni a kutya a vakondnak se rovarokat.

2022. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutya is jol Szagol a vakond kölyök meg tőle tanulná a testbeszédet. Ahogy a macska is megtanulja a kutyát ha vele nő fel
2022. jan. 14. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted amit írtam. Teljesen kulonbozo a két faj.
2022. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 🐕 és a 🐈 nem?
2022. jan. 14. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A vakond nem.


A kutya és a macska ragadozok rendjebe tartozik de a testbeszeduk pont ellentetes. A macska nem fog olyan restbeszedet produkalni mert az nem tanult viselkedes hanem genetikus. De attol meg visszahozhatja az eldobott botot es viseljedhet kutya mod egy kutya altal nevelt macska de a testbeszede macska marad. Mig a kutya akkor csivalja a farkat mikor örül addig a macska akkor ha ideges, mig a kutya ha jatszani akar jatszopozzal jelzi az a macakanak azt jelenti hogy tamado poz es tamadni fog. Ezert van az a mondas hogy kutya macska baratsag közmondas mert teli van civakodassal mert a testbeszeduk ellentetes jelentesu. Ami az egyiknek az öröm jele addig a másiknak az idegesség jele es ezt lehetne sorolni.

2022. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* a macska nem fog olyan testbeszedet produkalni
2022. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

* viselkedhet kutya mód

* csóválja a farkat

* játszó pózzal

* macskának


Na kijavítva a tipo. 😅 Bocsánat érte.

2022. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi gond, én is igy csinálom:))(
2022. jan. 14. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!