Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem a lovakkal...

Lenne pár kérdésem a lovakkal kapcsolatban . Válaszolnátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem a lovakkal kapcsolatban:


1.Egy nyakon sütött csikót lehet vinni kancavizsgára?


2.Egy nyakon sütött csikót lehet vinni tényész szemlére?


3.A csikóm anyja tisztavérű Kisbéri felver az apja meg tisztavérű Magyar sportlo. Akkor most melyik fajtába tartozik? Nekem azt mondtak, hogy Magyar sportlóba tartozik.


4.Ha tényleg a Magyar sportlo fajtába tartozik akkor hogyan regisztráltathatnám a Magyar sportlo tenyésztők egyesületébe? Mert tudtommal csak úgy lehet tenyész szemlére vinni.


5.A csikónak van csikóbélyegzési lapja és csikósütési papírja. De az előző tulajdonos neve van rajta. Hogyan és hol írathatom át ezeket a papírokat az én nevemre? Vagy újat adnak?


6.Milyen papírok szükségesek a származási lap kiváltáshoz? Hol és hogyan lehet kiváltatni?


7.Milyen papírok kellenek a lóútlevél kivaltásához?

Hol és hogyan lehet kiváltani?


8.Egy ló versenyezhet Díjugratásban, Díjlovaglásban és Militaryban is?


9. Egy 180 cm magas ló is lehet westernló? Úgy értem, hogy versenyezhet westernbe?


10.Marhalevel mihez kell egy lonak ? Es hol es hogyan lehet kivaltani?


11.Egy 10 eves sutetlen lovat meg le lehet sutetni?


12.Egy ismeretlen szarmazasu lovat hova sutnek ? 0-ra sutik?


13. Egy sutetlen lonak is lehet kivaltatni loutlevelet miutan le lesz sutve?


14.Egy sutott loba is lehet chipet rakatni?


15.Egy sutetlen lonak is lehet kivaltani marhalevelet? Vagy ahhoz is le kellene sutni?

Amugy szeretnem lesutetni.


16.Tudtok nekem olyan lovas oktató, vagy lókiképzéssel foglalkozó videót vagy konyvet mondani ami magyar és valahol le tudom tölteni vagy megvenni?


Előre is köszönöm!!!


2010. szept. 11. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget írni, így csak néhányra válaszolok:

3. Szerintem a paci egy magyar félvér

5. Az én pacimnak is a régi gazdája nevén van a csikóbélyegzési jegyzőkönyve, mi kikértük az útlevelét, és abba már az én nevem került be, de ahhoz kellett az adás- vételi szerződés

7: Nekünk kellett hozzá az adás- vételi, a csikóbélyegzési jegyzőkönyv, meg ha van, akkor a származási lap, persze csak a másolata

8: Versenyezhet szerintem, mivel a militaryben benne van a díjlovaglás és a díjugratás is, de lehet, hogy ha előtte ezekben versenyeztek vele, csak magasabb kategóriában indulhat

10: Ha jól tudom, marhalevél helyett van a lóútlevél

12: Az én lovam is ismeretlen származású, 0-ra van sütve, nyakon

13: Ha megvan a csikóbélyegzési jegyzőkönyve, akkor igen (azt azt hiszem akkor kapják, mikor besütik őket)

2010. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi.
2010. szept. 12. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:

12-15. Az ismeretlen származású lovakat nyakon sütik. Általában csikókorban sütnek, de lehet idősebbet is. Lóútlevelet (marhalevél már nincs!) csak sütött lovak kaphatnak, mellesleg ma már kötelező a megléte, mivel elvileg anélkül a ló nem hagyhatja el a telephelyet. Sütött lóba lehet chipet rakatni, de nem terjedt még el, csak a drágább fajtáknál, mivel igen kevés a leolvasó az országban.

9. Versenyezhetsz vele westernben. Egy kikötés van, hogy csak lóval lehet indulni, mert volt rá példa, hogy versenyt nyert egy öszvér. Persze a lónak kell legyen útlevele és licensze az adott szakágban, illetve a lovasnak rajtengedélyvizsgája. Szerintem ha wescoba akarsz indulni a lovaddal akkor a kiképzése, belovaglása is legyen ahhoz alakítva, mert ha az angol módra lovagolt lovadra wesco nyerget raksz még nem lesz westernló, más segítségeket alkalmaznak.

5-7. ezen linken minden infót megtalálsz az útlevéllel és a származási lappal kapcsolatban: [link]

1-4. Szerintem nézz fel a [link] -ra, ott a fórumon keresd a sportlovakkal foglalkozó topikot, ott tuti tudnak segíteni neked.

2010. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!