Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tehet bármit a szomszéd a...

Tehet bármit a szomszéd a kerítésemen belüli munkák ellen, ha az a csirkéinek árthat?

Figyelt kérdés

A szomszéd ideteszi a csirkéit, kakasát az én kerítésem mellé.

Szeretnék a kertbe munkákat végezni, ehhez először gyomirtót kéne kiszórnom. A kerítéshez is, az én térfelemre. Azzal tisztában vagyok, hogy emiatt nem szólhat, de ha a csirkéinek baja lesz (mert ott semmi kapirgálnivaló nincs, átdugják a fejüket a nálunk lévő zöldért), akkor lehet bajom? Nem a csirkét gyomirtóznám le, de ha mondjuk a még nem kiírtott, de gyomirtózott gazt megeszik és bajuk lesz. Már többször megfenyegetett, azért kérdem, hogy ha ez történne, emiatt nem lehetek felelős, nem?

Nem állatot akarok bántani, hanem kertet rendberakni.



2022. márc. 3. 18:04
1 2
 1/16 anonim válasza:
95%

Nem vagy felelős addig, amíg saját magad az ő területére nem gyomirtózol.

Szólsz a szomszédnak, hogy akadályozza meg, hogy a csirkéi a gyomirtós fűért nyúljanak. Ő lesz a felelős, ha ezt nem teszi meg és bajuk lesz. Még szóltál is előre időben, ennél többet nem lehet elvárni.

2022. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Megfenyegetett? Az igen. Csirke átdugja a fejét? Jegyzőtől kérj birtokvédelmet.
2022. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Felcuppantasz arra a kerítésre nádszövet kerítést, és se a tyúkok fejét nem kell nézned a kertedben, se a szomszéd pofáját a túloldalon.
2022. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Átdugja a fejét a csirke a kerítésen? nem a te hibád. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a kutyám átjár sz*rni a szomszédhoz, de még nekem áll feljebb, ha feljelent érte. Szólj neki, hogy lássa te megtettlé mindent. Ha ezek után sem tesz semmit, akkor gyomírtózz tovább, abból megtanulja
2022. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehetsz felelős. KIZÁRT!!

Ennyi erővel neked meg a kerítésen túlra is szabad fújnod gyomírtót. Ha az ő csirkéi átlátogathatnak, akkor te is átfújhatsz. Ennyi. Senkinek sincsen többletjoga, a telekhatár szent, szabályzatba van foglalva minden ilyen.

2022. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Miért a viszályt keresed? Megbeszélhetnétek békében is. Nem úgy, ahogy most csinálják a szomszéd népek.
2022. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Miért lennél felelős, a te kerted,azt csinálsz vele amit akarsz. Nekem is van egy ilyen szemétláda nem törődöm szomszédom,aki nem tudja az állatait biztonságba tudni,de hát nálam a kutya szabadon van,ha be jönnek a kacsái,meg eszik a kutyáim,mit képzelek hogy én a kutyákat szabadon tartom,meg eszik a kacsáit,ezt inkább mond a kutyáimnak haver,vagy a kacsáidnak ne jöjjenek be
2022. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
De előtte írásban is értesítsd, hogy ne tudja letagadni!
2022. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6-os többször megfenyegetett, a saját kertemet akarom megszépíteni, de én keresem a viszályt?! Brszelni nem.lehet vele, mert rögtön támadólag lép fel.

2. válaszoló, tavaly jeleztem felé, azóta váom a választ... időnként emlékeztető emailt

írok, de semmi haszna. Nem törődik itt addig ilyesmivel, amíg nem történik baj. Ietve a legutóbbi fenyegetése után kamerát szereltünk fel, azóta visszafogja magát.


Mindenkinek köszönöm a választ, hamarosan elkezdjük a kerti munkát.

2022. márc. 3. 19:03
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon is tehet!

Hogy jogilag elméletben nem vagy felelős, az nem fogja érdekelni.

Ez a realitás.

Téged pedig nem fog vigasztalni, hogy jogilag nem te voltál a felelős, ha majd ő meg direkt megmérgezi a háziállataidat.


Nem kell elmérgesíteni a viszonyt!

Qrvára mindegy, hogy te melldöngetve bizonygatod az igazadat, attól még te fogsz szívni, és nem az itt válaszolók, ha évtizedeken keresztül pokollá teszi az életedet!

Tét nélkül könnyű okoskodni, de neked kell a szomszédjában lakni!


Miből tart 50 centi magasságban kihúzni egy csirkehálót?

Belekerül 300 forintba, meg egy órás munkába???


Nem is értem, milyen elb-szott életképtelen megkeseredett igazi vérbajos világban élünk, hogy valaki ilyenért jegyzőhöz menne nyüszíteni birtokvédelemért... Miért nem rögtön Strasbourgba?

Vagy egy Nürnbergi per 2.0-át , mert a szomszéd csirke átdugta a fejét!

Gondolkozzatok már egy hangyányit, emberek!

Élni, és élni hagyni! Birkák!

2022. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!