Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más is van hozzám hasonlóan,...

Más is van hozzám hasonlóan, aki se a ló-, se a nyúlhúst nem eszi meg, mert őket is ugyanúgy sajnálja, mint a kutyát és a macskát?

Figyelt kérdés

Nekem a ló és a nyúl kb. egy szinten van a kutyával és a macskával, mint házikedvenc (jó, lovat nem lehet mindenhol tartani, ugyanakkor nagyon okos állat), ezért elvből nem tudom megenni a húsukat. Persze ennyi erővel ne együk meg a disznót, marhát, baromfiakat, halat se, mert őket is sajnáljuk, de azok elég szokványos ételek, amik a húsukból készülnek.

Ti hogy vagytok vele, megeszitek a nyúl-, és/vagy a lóhúst?



2022. márc. 18. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Vagyis a "szokványos" állatokat nem sajnálod. Ez így álságos hozzáállás.
2022. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
1-es, nem álságos. Egyszerűen azok a gyakoribb haszonállatok, és elfogadod, hogy ez a sorsuk. Ha nekem kéne levágnom egy borjút, nyulat, vagy lovat, akkor inkább legelném a füvet, mert ők olyan aranyosak, és ezért sajnálatot váltanak ki a legtöbb emberből, ha bele kell gondolni, hogy megölik őket a húsukért. Pl egy csirkét, tyúkot nem sajnálnék, náluk nincs meg ez az érzés bennem, és ha rohadtul éhes lennék, a boltban meg nem vehetném meg készen, akkor levágnám. A disznónak nem mernék nekilátni, szóval a kolbászról is inkább lemondanék.
2022. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Lovat mi sem eszünk. Se "baba" állatot, tehát borjút, bárányt, malacot és hasonlót. Egyszer szilveszterkor vendégségben voltunk, a házigazda malacsültet készített, majdnem elhánytam magam, amikor feltette boldogan az asztalra.

A nyúllal nincs bajom.

2022. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezek inkább a köznapi neveléssel, a mesékkel belénknevelt érzelmek megnyilvánulása. Amikor nekem teljes jóindulattal feltálaltak egy adag sült nyúlhúst, hát alig bírtam legyűrni. Az illető egy nyúltenyésztő rokonától kapta a nyúlhúst. Hasonlóképpen voltam gyerekkoromban a lókolbásszal is. Amikor valamelyik újévkor malacsült volt, szintén alig tudtam legyűrni egy kis adagot.
2022. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Én még nem is láttam forgalomban ilyen húsokat, nem tudom, hol lehetne venni.

És az elkészítésüket sem ismerem.

Szóval egyáltalán árulnak ilyet?...

2022. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Városiként nem is találkoztam soha életemben nyúl vagy lóhússal, így ez a dilemma sem jött nálam elő.

De nem is vágyom rá, több mint valószínű hogy idegenkednék tőlük, lévén leéltem harmincakárhány évet a fogyasztásuk nélkül.

2022. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Nyúl hús nem ízlik,lóhústól forog a gyomrom.
2022. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Én épp annyira ennék lóhúst, mint mondjuk disznót, pedig van lovam. Ettem is már. Szerintem minden állat egyenlő, és itt nincs egyenlőbb.
2022. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Én is ilyen vagyok. A malac, marha, csirkehússal nincs bajom, de nyuszit, lovat nem lenne szívem enni. Tudom, hogy a malac marha csirke is ugyanolyan érző lény, de valahogy azt természetesnek érzem, hogy őket megeszem.
2022. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Thunderfairy ***** válasza:
82%
A nyul nagyon finom föleg sütve. Egyik rokonnál a lányai se ették a nyulat. Az apjuk azt mondta rá hogy csirke hogy megegyék. Utána meg voltak lepődve hogy milyen finomat ettek. Persze ők nem tudták hogy nyul és nem csirke, bár hogy nem vették észre a külleméből azt ne kérdezétek.
2022. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!