Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panelba lakunk a szomszédba...

Panelba lakunk a szomszédba folyamatosan ugat. Mit. Lehet csinálni???

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ebben az esetben? Folyamatosan megállás nélkül ugat 2 kutya már több hónapja amikor a gazdi elmegy.

Szeretem az állatokat de van egy kislányom pihenni nem tud tőle rendesen....


Kérlek segítsetek, nem a kutyával van a bajom szeretem a kutyákat de ez így nem állapot!!



Délután is ugatasra kel fel ugatasra fekszik. Nem mondom hogy egész nap legyen csendbe a 2 kutya de ez nem jó így



2022. ápr. 13. 10:05
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Most írtam levelet a szomszédnak de nem hiszem h meg fogja hatni sajna nem találkoztam eddig vele össze... Biztos szóltam volna neki már.


Ha a szép szó nem segít mi a teendő???

2022. ápr. 13. 10:06
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Lehet nem is tudja, hogy ugatnak amikor ő elmegy, de most legalabb tudomast szerez rola. A kutyak unatkoznak, szeparacios szorongasuk lehet, amit nem 1-2 het kezelni, azonnali javulast ne varj. Ha mondjuk 2-3 het utan sem csillapodik a helyzet, fordulhatsz a közös kepviselohoz, vagy hogy hivjak, de akkor ugy erdemes, hogy a tobbi szomszeddal osszebeszelve, akiket szinten erint a problema.
2022. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
56%
Első sorban beszéld meg vele, hogy találjon valami megoldást gyorsan, ha nem akar elbúcsúzni a kutyáitól. Ha nem hajlandó kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőtől.
2022. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Érdeklődj a település közjegyzői hivatalában!

Eleve az is kérdés hogy legálisan tarthat e 2 db kutyát ott? Nem csak 1 et?


Közjegyzői hivatali tájékozódás után ÍRÁSBAN (hogy nyoma legyen) tájékoztasd szomszédot hogy ezmegez a gond és szuntesse meg különben kénytelen leszel BIRTOKVELMET kérni Jegyzőtől.


Kell tanú 1 db és csináljátok FILMET hanggal, + KELL jogilag tanú hogy mi a gond.


Bocsánat a ronda irasert. Telefon és sietek

2022. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket! Megnezem lesz e eredménye a papírnak amit bedobtam, hogy csináljon valamit.

Ha nem akkor marad a jegyző meg a közös képviselő.


Az a pláne hogy anyámat meg is kergette egyszer a lépcsőházba az egyik kutya amikor jött vendegsegbe hozzánk.


Ha ez a 3 éves lányommal fordult volna elő akkor mára már nem Ugatna.


Eddig szó nélkül hagytuk.


Mi is tartottunk kutyát panelba és van jelenleg is családi hazunknal de megtanitottuk neki mit szabad és mit nem... Nem tudom minek tart az ilyen kutyát.

2022. ápr. 13. 10:51
 6/30 bbenjoe ***** válasza:
81%
Hallottam ún. ugatásgátló nyakörvekről, talán a szomszédnak olyat kéne beszereznie, ha tényleg van ilyen.
2022. ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

"Nem tudom minek tart az ilyen kutyát." - elhamarkodottan ítélkezel. Nem ismered az életkörülményeit, még csak nem is beszéltél vele soha. Lehet, hogy nem is tud a problémáról. Ha neki is áll megoldani, az több hónap. Aki dolgozik, annak ne is legyen kutyája???

Ezzel nem védem a helyzetet, neked van igazad, és meg kell oldania a problémát. Csak azért nem kellene ennyire magas lovon ülni.

2022. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
MI lenne ha talán személyesen beszélnél vele?
2022. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

"Eddig szó nélkül hagytuk."

Pont ez a baj. Mint ahogy a 2-es írja, lehet nem is tud róla a gazdi, ami igencsak esélyes, mert mint írod, akkor állnak neki ugatni, ha a gazdi elmegy otthonról. Kutyáknál előfordul a szeparáció szorongás, mikor nincs ott a gazdi ugatnak, szoronganak nélküle. Én elhiszem, hogy szar hallgatni, de ha normális hangnemben megemlítetted volna a szomszédnak több hónappal ezelőtt, mikor kezdődött, lehet már rég nem lenne ez a probléma. Nem is értem mi olyan bonyolult azon, hogy átcsengetsz és közlöd vele a problémádat. Ezt megtehetted volna hónapokkal ezelőtt. Helyette mit csinálsz, írsz egy levelet (wtf?) attól vársz csodát, majd ha nem jön be, mész a jegyzőhöz... Mindezt úgy, hogy a gazdi nem tud a kutyák viselkedéséről, szorongásáról, mikor nincs otthon.

2022. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
33%
vicc hogy pálcát törsz felette, de ahhoz hogy a szemébe mondd a problémát már nyúl vagy.
2022. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!