Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erős, de állatbarát fertőtlenítő?

Erős, de állatbarát fertőtlenítő?

Figyelt kérdés
Van egy kezelés alatt álló Giardia-s (parazita) cicám, akinél az újrafertőződés veszélye miatt minden nap fertőtlenítenem kell. Erre keresek egy erős és hatékony, de az állatokra nem ártalmas fertőtlenítőt, amit használhatok kaparófára, fekhelyre, bútorokra, padlóra, alomba stb. Mivel sürgős lenne, nem az internetről szeretném rendelni. A legjobb az lenne, ha kapható lenne patikában, Fressnapfban vagy bármely boltban!

2022. ápr. 18. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem az.
2022. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal biztos nem ártassz ha forróvízben kimosod amihez köze van a cicának, és forró zuhannyal lemosod a kaparófát, majd hirtelen hideggel is.

Illetve rendszeresen fel kell mosni a padlót ha hipós vízzel mosol fel, akkor felszáradás után 2-3 órával már nem árt neki.

Almot is sokkal precízebben tisztítani.


Sajnos az ilyesmitől elég nehéz szabadulni.

Remélem azért sikerülni fog.

2022. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Kimostam mindent és Domestos-víz keverékkel fertőtlenítettem, de ez így elég hosszú idő volt és fárasztó is. Szeretnék egy olyan megoldást, ami kicsit gyorsabb és nem kell félnem, hogy baja lehet a fertőtlenítőtől.
2022. ápr. 18. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fertőtlenítőre gondolsz konkrétan?

Alkohol alapúval nem lehet baj.

Mivek az alkohol elég illékony, maradéktalanuk elpárolog.

2022. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Mivel a Gardia nagyon agresszív és nehezen kiírtható, valami erőset keresek. Először orvosi fertőtlenítőket néztem, de félek, hogy az már annyira erős hogy káros lenne a cicára. Mit gondoltok?

2022. ápr. 18. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Telefonon hívd fel az állatorvosod, és kérdezd meg, hogy lehet e baja az adott fertőtlenítőtől, vagy hogy mit ajánl. Én a helyedben egyébként se bíznék egy ilyet idegenek ajánlására.
2022. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Amivel a szikéket fertőtlenítik és a kesztyűket, azzal elvileg belevágnak az ember húsába, és még úgysincs tőle baja senkinek.


Nem hiszem hogy pont egy macskának lenne két madarászat között otthon.


Vannak igen erős természetes savak pl: ecetsav.


Értem én hogy makacs az a nyavajatörés, de ha az ecetsav és a tömény gyógyszertári alkohol sem tud vele végezni, akkor az a parazita még a marson is ott van.

2022. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki rákeresne:

Az orvos azt mondta a Domestos hígítva tökéletes (1 l víz+1 kupak Dom.), de a Sanytol is állatbarát fertőtlenítő.

2022. ápr. 19. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!