Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Befogadhatom a patkányt...

Befogadhatom a patkányt háziállatnak hogyha bejön a panelba?

Figyelt kérdés

A kérdésem komoly, Zalában lakok és egy ideje küzd a lakótelep a problémával. Van hogy bejön a patkány a lakásba (ritkán). Hozzánk már 2x bejött. Láttam és megmondom őszintén én nem ijedtem meg tőle vagy nem éreztem undort hanem aranyosnak és védtelennek láttam a kisállatot. Az a kérdésem hogyha bejön akkor jogom van bent tartani , befogadni terráriumba házi állatnak, etetni sétáltatni stb?

Kérlek ne szedjétek le


Köszönöm a válaszokat



2022. ápr. 18. 18:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
Nem ajánlom, hogy háziállatként tartsd. Ha nincs külön ilyen céllal tenyésztve, akkor akármilyen betegséget tud hordozni.
2022. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Lehet venni háziállatnak patkányt. Ami ott van nálatok, az nagyon nem olyan. Millió betegséget terjesztenek, minden szart megesznek, külső-belső élősködőkkel vannak tele. Ne akard az otthonodba.
2022. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A #3-as válaszoló valószínűleg Lipótmező-szökevény ennyi ésszel, elég szomorú, hogy ilyenek internethez jutnak.
2022. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Egy ilyen patkányt ne mert betegséget hordozhat, hiszen mindenhol járkál, de viszont ha szeretnél egy állatkereskedőnél biztos találsz
2022. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

"aranyosnak és védtelennek láttam a kisállatot."

Veszett róka esete. Konkrétan ez egy vadállat, ami nem bújni fog hozzád, hanem megharapni és mehetsz az ügyeletre, mert súlyos, akár halálos fertőzéseket, betegségeket terjeszt.

2022. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármi bajod lehet tőle sajnos, pedig szerintem is nagyon aranyosak :(
2022. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Rendkívül fertőző állat a vadon élő, szürke színű patkány


Jobb megelőzni hogy akár csak a lakásba is bejárjon.


Ha patkányt szeretnél tartani, akkor vegyél allatkereskedésben!

2022. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha nem rabságban nőtt fel, akkor szenvedne bezárva. Lehet, hogyha befogod, a gyerekei egyedül éhen halnak valahol.
2022. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Igen, sőt az ágyadba is beviheted, külön engedély nélkül.
2022. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Rendkívül fertőző állat, agresszív és undorító. Folyamatosan vizel, szétpisilné a lakásodat. A bolhája terjeszti a bubó pestist. Inkább vegyél kereskedőtől, vagy tenyésztőtől, azok az emberhez vannak szokatva és tiszták.
2022. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!