Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rossz örökbefogadási élmények...

Rossz örökbefogadási élmények menhelyekről?

Figyelt kérdés

Van valakinek rossz élménye menhelyről való örökbefogadás kapcsán? Eddig én csak hallottam róla, de most átélni...

Le volt beszélve minden részlet az ideiglenes befogadókkal (szimpatikusak voltunk egymásnak, megfelelő körülmények nálam is), csak a szerződés nem volt még aláírva, mire hirtelen jött a hívás, hogy bejelentkezett más és inkább oda adnák a kutyát. Értem én, hogy ők is a legjobbat akarják az állatoknak (egyébként van örökbefogadott macskám), de az ember ekkora szinte ragaszkodik a kutyához/macskához, készül, vásárol, és akkor a másik oldal bármikor mondhatja, hogy ja, mégse... Előzetesen még az is pozitívum volt, hogy nem egyedüli állat lenne, tudna játszani a macskával, most meg azt mondják, a másik helyen egyedüli állat lenne, dejó!

Másnak is volt rossz élménye már?


2022. ápr. 29. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen, több is. A problémás, nehezebben kezelhető állatot szívesen adták volna. A népszerű kutyát nem adták. Amúgy a problémással megpróbálkoztam, volt néhány hét próbaidő is. Első nap után láttam, hogy nem fog menni (veszélyes lenne). Alig akarták visszavenni, megszégyenítettek (kitették a fotómat is a kis oldalukra), hogy hergeljek a jóakaratú fanjaikat. Az örökbefogadáskor átadott adomány visszaadásáról szó se volt. Nem kértem volna vissza egyébként, de úgy viselkedtek, hogy ne is merjem.

A kutyát utánam következő gazdijelölt is visszavitte amúgy, szintén egy nap után.

2022. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A másik rossz élményem pedig, hogy részt vettem még másik két menhely gyűjtési akciójában. Vásároltam tőlük pénzért és ajándékba is adtam nekik tárgyat eladásra. Egyikért sem vártam köszönetet, de egyik eset sem hagyott bennem túl jó benyomást végül a kommunikációjuk miatt. Ezért mostmár nem támogatok menhelyet, hanem inkább félreteszek fajtatiszta kölyökkutyára.
2022. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Thunderfairy ***** válasza:
13%
Szerintem ha örökbe akarsz fogadni akkor egy árva kisgyereket fogadj örökbe.
2022. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
a hozzászólásokat olvasva mindig is tudtam, hogy ezek az állatvédők / állatokkal foglalkozók a legnagyobb gennyes, bolond, elmebeteg, rosszindulatúbb csőcselék a földön..
2022. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem egyszer tapasztaltuk már évek során, hogy nagyon lekezelőek tudnak lenni, ha segítséget kér az ember. (nyilván, tisztelet a kivételnek, és azt is tudom hogy borzasztóan túltelítettek a menhelyek és leterheltek a dolgozók, de na...). Többször előfordult, hogy bejelentettük, hogy dobozban kirakott vagy határban kószáló kutyust találtunk, segítsenek mert mi nem tudunk segíteni rajta sajnos. Nagyon arogánsak voltak és mindenképp szar alakként akarták hogy érezzem magam, amiért tőlük tukmálnék segítséget. De hát mit csináljon az ember, ha nincs lehetőség maga segíteni? Ettől függetlenül ha ilyen eset volt, akkor sem tudtam figyelmen kívül hagyni az állatokat, lehet egy utolsó szarházinak leszek lehordva, de akkor is megpróbálom, hátha kijönnek és elviszik, hogy kapjanak egy esélyt... :(
2022. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
#5-ös vagyok, bocsánat tudom nem örökbefogadáshoz kapcsolódott, de ezek szerint kifelé és befelé is így viselkednek... :(
2022. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tatagami ***** válasza:
100%
Unokatestvérem akart örökbe fogadni nagytestű, vastag bundájú kutyát kinti tartással komondor mellé. Olyan ötletként hogy legyen társa a komondornak és ne vegyen egy kölyköt hanem ment egyet menhelyről. Nem jutott tovább a kinti tartásnál. Nem számít hogy vastag bundájú kutyát keresett, nagyot hogy télen ne legyen a hasa közel hóhoz séta közben vagy hogy mennyire szigetelt/fűtött helyen van(ól egy része más állatok mellett átalakítva). Az nem számít hogy menhelyen hogy van tartva, ha jobbat tudsz biztosítani akkor sem adnak mert nem járhat be a házba, amikor elmondod hogyan lenne tartva fűtött ólban akkor meg miért nem benti miért csak kinti-benti kutya lenne, de ez akkor is csak kinti kutyatartás. Elment sintértelepre elhozott egy idősebb kutyát akit tartott hátralévő 2,5 évig, ott nem kérdezték mit/hogyan stb, viszi vagy altatják.
2022. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Orokbefogadadnal nem, 2 alapitvanytol vannak a kutyaim, minden zokkenomentes volt. Viszont amikor talaltam egy ivaros beagle-t, chip nelkul, es nem tudtam hova elhelyezni, a kornyek osszes menhelyet vegighivtam es mind lepattintott, hogy nala nincs hely, nem o az illetekes... vegul Paksra kerult a Vaczikara, voltam ott parszor setaltatni is, de sajnos aldatlan korulmenyek vannak ott, de ok nem mondtak elbol nemet ra.
2022. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Örökbefogadtam egy nagyon sovány németjuci keveréket. Sárga volt,fekete nélkül. 10 hónapos kan volt,nagyon gyatra állapotban.

Nagyon szépen helyrejött nálam,sokat foglalkoztam vele,sétáltattam,tanítottam. Nem az első kutyám volt már,nem is az utolsó.

És egyszer csak, mikor megerősödött,onnantól többször rám támadt. Nagyon durva dolgokat tett,ezért odaadtam telepőr kutyának.

Nem vagyok rá büszke,de az életem fontosabb volt. Meg az édesanyámé...

Szóval az első és az utolsó örökbefogadott kutyám volt. Sajnálom. Mindent megtettem érte,de nem volt jó. Állandóan a kapuban ült,állandóan szökött volna,nem maradt meg 1 gazdánál. Előtte cigányoké volt,ott belevésődött a hülyeség a putriban....

Szerettem,de nem akart hozzám tartozni :(.


Őelőtte is és azóta is 10+ évig neveltem kutyákat. Soha nem volt ilyen problémám..mind jól nevelt kan volt. Hűséges és okos volt mind.


Mint utólag megtudtam,a telepen is,ahova őrkutyának ment,ott is csak a hülyeséget csinálta,szökött, nem fogadott szót. Nehezen bírtak vele. De ottmaradt élete végéig.

2022. ápr. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Utolso,ezert nem hozzam en sem menhelyről. Nagyon sok a serult kutya,lelki serult. Kisgyerek melle ezt ki jockaztatja meg? Kismacskat meg nem adnak kintre,nekem egereszni kell. Csak bentre szerzodessel. Falun. Hagyjuk mar. Fb ra is kiirtam,hogy kintre keresek,azt hiszed barki is odaadja ugy? Itt vannak szantok,foldek,garazs,feszer,nekem nem bent kell uljon. Kutyat vegul tenyesztetotol vettunk.
2022. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!