Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megtanítani egy...

Hogyan tudom megtanítani egy lónak a fektetést, ültetést, térdelést, ágaskodást, oldalazást? Ha tudtok meg ilyesmi trükköket akkor azt szívesen olvasom.

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Használj klikkert. Nagyon sikeres eszköz sok fajnál!
2010. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ágaskodást ne! szép meg minden, veszélyes is lehet, attól függően milyen parancsra tanítod meg.

Amúgy sok sok türelemmel és jutalomfalattal.

Ebben a topikban találsz jó ötleteket, feladatokat:

[link]

2010. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Oldalazást viszonylag könnyű megtanítani, attól függ hogy az életben hogyan szeretnéd használni. Hivatalos díjlovas versenyeken nem ajánlom ezt a fajta tanítást, nem teljesen szabályos azt hiszem, de hobbi célból, vagy hogy "csak tudjon már valami érdekeset is az a ló" arra tökéletes. :) Fektess le egy rudat a földre, állítsd a végéhez úgy a lovat hogy a két lába között menjen ferdén a rúd. Azaz a lónak nem teljesen oldalra kell lépnie, hanem féloldalt, így könnyebben megjegyzi. Földről végezzük a tanítást. Ha a lovad nem fél a pálcától, nyugodtan legyen nálad. A ló bal oldalán állsz. A fejét magad felé húzod, közben a másik kezeddel folyamatosan nyomást gyakorolt a hevedertájéknál (ahol egyébként a lovas csizmája helyezkedik el) így a hátáról is könnyebben felfogja a kéréseket. Addig "tolod" a lovat amíg végig nem oldalaz a rúdon, utána jön a dicséret, ami nem feltétlen jutifalatból áll. Ezt még sokszor megcsinálod, először mindig csak egy oldalra, utána meg lehet próbálni rúd nélkül is, ha megy utána másik irányba, és végül hátról. Az én lovam fél óra alatt megtanulta, és máig tudja mind földről mind hátról. :)
2014. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!