Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért gubbasztanak a csirkék?...

Miért gubbasztanak a csirkék? Mitől lehet ez, hogyan segíthetek rajtuk?

Figyelt kérdés
Pár hete előnevelt csirkéket vettem, eddig szépen nőttek, de a héten mindennap gubbaszt egy és másnapra elpusztul.
2010. szept. 16. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de a mamánál volt hasonló, valami fertőző betegség. Levágta mindet kifertőtlenített és újakat vett.Beteg csirkét nem szabad megenni, nem is érdemes meggyógyítani szerintem, ki tudja mi a baja.
2010. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Nekünk a tojóink csinálták ezt. Mondjuk mikor láttuk, hogy gubbaszt levágtuk és ott volt benne vagy fél kiló tojás szerencsétlenben! Nem vágtuk le mindet ez nem fertőző, de persze lehet más betegség jele is, de én azokat nem ismerem.

Ha látunk gubbasztani tyúkot vagy látjuk, hogy olyan a hasa, mint aki lenyelte a labdát akkor nyissz! Nem várunk, így kiderül, hogy télleg a tojás-e vagy valamit elkapott az állomány. Ha meg is döglött szerencsétlen érdemes megnézni a hasát, nem mindegyik bírja a tojástúltengést valamelyik hamar belefárad.

Ha tojócsirkéket vettél lehet, hogy elkezdett volna tojni, csak nem tudot. Sajnos van iylen, állítólag mészhiány nem tud héjat csinálni a tojásnak.

Ha olyan megenni való csirke akkor passzolok.

2010. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezek vörös csirkék, lassan növő fajta, még kicsik. Nem érdemes levágni őket. Még sokára fog bennük tojás képződni.

Nagyon köszönöm a válaszokat, Egyszerű huszonéves Csak így tovább, mindent meg kell figyelni, és nagyon okosakat írni!

2010. szept. 16. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt két éve, állatorvos adott gyógyszert amit a vízbe keverve kellett nekik adni. A betegség nevét már sajnos elfelejtettem, de ha jólemlékszem aztmondta az állatorvos hogy ez a betegség korfüggő, és ha ebben a korban nem kapják el már később se.
2010. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk.állatorvos írt valamilyen cseppeket és azt mondta,hogy csirke nátha.1 hét után rendbe jöttek,remélem a tieid is.
2010. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 d.gyuri válasza:

Vegyél kakasport és yoyovitot ez utobbi vitaminokból áll.

Ezeket nyugodtan add nekik.Az állat patikákban felvilágosítást adnak.

2010. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!