Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rovarirtas vs. macska? Mik a...

Rovarirtas vs. macska? Mik a tapasztalatok (tobbi lent)?

Figyelt kérdés

A lakasunkban ZSELES rovarirtast vegeznek a jovo heten, ill. ez a terv. A nehezseg az, hogy van egy cicank. Felhivtam a rovarirtot, de nem a pasas, hanem valami titkarno vette fel es oszinten szolva nem gyozott meg.

Azt mondta, hogy gyufafej nagysagu pottyoket tesznek eldugott helyekre, meg mosogato ala a szekrenybe. Mondtam oke, de a macska eleg sok helyre be tud maszni, nehogy megegye/lenyalogassa veletlenul. Erre azt mondta a no, hogy ha megis, akkor a macska nagyobb mint egy csotany, nem lenne tole akkor sem baja... hat, nem tudom..

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a zseles (allitolag korszeru) irtoval kapcsolatban?

Nalunk amugy nincs csotany, de a legtobb lakasban be fogjak engedni az irtot - vagy azert, mert naluk van, vagy megelozes keppen, plusz egyuttal a lepcsohazban is szetfujjak a locsolos (regi) fajtat. Azt nem szeretnem, ha hozzank menekulne be az egesz kompania (meg semennyi se) , de a cicankat is feltem.


2022. máj. 7. 00:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, kizarolag benti cicarol van szo ugye.
2022. máj. 7. 00:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd el a rovarirtószer hatóanyagának nevét, de akár a biztonsági adatlapját, alkalmazási leírását. Tartalmazniuk kell kötelezően az élővilágra, állatokra gyakorolt hatását.
2022. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
5%

Kérdezd meg mikor az irtók jönnek. Szakember fog biztos választ adni!


Amúgy szerintem sem lenne semmi baja a kis adag miatt. Anno a mamámnál patkánymérget evetf a kutya, 1-2 napig alig evett, rossz volt a kedve de aztán semmi baja nem volt.


Persze tudom, hogy más eset, meg kisebb állat...

2022. máj. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön régóta alkalmazzák ezt a módszert. Láttam ilyet évekkel ezelőtt élőben. Abszolút semmi baja nem lesz a macskának, nem tud belőle annyit enni, hogy baja legyen, nyugi.
2022. máj. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen típusú rovarirtókat úgy készítik, hogy háziállatok számára valami undorító vagy kellemetlen komponenst tartalmaznak.

A termék biztonsági adatlapjában és termék alkalmazási utmutatójában kell, hogy legyen útmutatás erre vonatkozóan. Ezeket pedig előre oda kell, hogy adják.

2022. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát semmi leírást nem adtak... Azért rá kérdezek a szakembernél.... Remélem nem lesz gond. Jó lenne ha nem kívánná meg a cicc...

Szerintetek az ciki, ha megkérem a pasast hogy ne cipőben jöjjön a lakásba? Csak mert mi van ha behozza a talpán a lépcsőházból a durvább vegyszert... (Meg amugy mi is kint le szoktuk venni és mezítláb járkálunk a lakasban)

2022. máj. 9. 00:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg mit használ, utána te is meg tudod nézni a termék adatlapját. Egyébként a nálunk alkalmazott szerek 99%-a imidakloprid tartalmú. A rovaroknak erős idegméreg, de a melegvérű állatokra nincs hatással csak nagyon nagy mennyiségben fogyasztva. Olyannyira nincs hatással a melegvérű állatokra hogy számos bolha és kullancscseppnek is ez a hatóanyaga. A háziállatok számára azért teszik kellemetlenné az ízét, szagát, hogy ne nyalogassák fel a csótány elől.
2022. máj. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6# vegyél fóliazsákot amit cipőre lehet húzni, azt add oda, és kérd meg húzza a cipőjére. Dobozos kiszerelésben lehet kapni.

Filléres dolog és senki nem fogja kellemetlenül érezni magát

2022. máj. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!