Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi lehet az...

Körülbelül mennyi lehet az állatkert értéke?

Figyelt kérdés
A teljes állatkertre gondolok, mindennel együtt ha pl lenne aki megvenné.

2022. máj. 14. 18:01
A kérdező szavazást indított:
5-15 milliárd Ft között
15-30 milliárd Ft között
30-60 milliárd Ft között
60-120 milliárd Ft között
120-240 milliárd Ft között
240-500 milliárd forint között
500-900 milliárd forint között
Több mint 1 billió Ft
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik állatkert? Van egy pár
2022. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A budapestire gondoltam, bocsánat, ezt kihagytam
2022. máj. 14. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

H.lye vagy-e?


Aztán tényleg nem ártana tudni, hogy melyik. És nem csak az ott tartott állatok, de maga az infrastruktúra fejlettsége miatt is.


Szal, okos vagy-e?

2022. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel hülye közgazdász vagyok, aszongya' nézzük elemenként

- Budapest legfrekventáltabb részén, zöldövezetben egy 19 hektáros, azaz 190.000 m2-es telek? Ha nincs rajta változtatási tilalom (márpedig van) az alsó hangon 150-200k/m2, tehát kb. 35 Mrd. Ft (függ persze attól is hogy van-e változtatási tilalom, mekkora a beépíthetőség, szintterületi mutató stb. - márpedig most változtatási tilalom van rajta);

- az épületek alapterületét nem tudom, de az is kóstál pár Mrd-t;

- az állatok piaci értékét nem tudom, de gondolom fajonként eléggé szór (nem ugyanaz az értéke egy pandamacinak, meg egy oroszlánnak, csimpáznak ami fogságban jól szaporodik és elég sok van belőle minden állatkertben), olyan ~8500 állat lehet benne, aminek az összértékét ha piacra kellene dobni olyan 5-6 Mrd-re becsülném;

- a dolgozók képzettségét, szakértelmét stb. véve ha most akarnád felhúzni akkor toborzással, képzéssel együtt olyan 0,5-1 Mrd. közé becsülném.

Szóval összességében a piaci értéke 50-100 Mrd. között mozoghat valahol. Ami nincs az árban az eszmei érték, ha azt beleveszed az eléggé felfelé tudja nyomni az árat. Ja és egyébként nem eladó. A parlament árát sem tudod meghatározni - mert nem forgalomképes, csak fenti hülye közgazdász szintű számolgatást tudsz csinálni (mennyit ér a telek és mennyibe kerülne most felhúzni).

2022. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm a szuper választ.

Sejtettem hogy nem eladó, csak úgy elméletben érdekelt a dolog, viszont borzasztó a becslési képességem, ezért kérdeztem.

2022. máj. 14. 23:43
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 mondjuk közben jutott eszembe, ha a dóm épületeit hozzávesszük az még +20 Mrd, pedig még be sincs fejezve
2022. máj. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!