Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Feles tartás - tippek?

Feles tartás - tippek?

Figyelt kérdés
Feles bértartásra keresnék lovat, mert sajátra nincs se idő, se pénz. Megéri? Mire kell figyelni (állatorvos, kovács, stb.)? Ilyenkor én is társtulajdonossá válok, vagy csak amolyan munkalovas-féle leszek (ez helyzet-függő?)?
2010. szept. 18. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
hát én úgy gondolom, hogy mindent felesben kell ilyenkor állni. Orvos, patkolókovács, új cuccok stb. De ez végülis megállapodás kérdése.
2010. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van az a mondás, hogy közös lónak túros a háta. Szóval nem árt egy mindenre kiterjedő szerződést kötni. Pl mi van ha a ló lesántul, mert akkor jön a kérdés hogy ki miatt, mert ugye akkor az állja az orvost vagy hogy ki mikor megy lovagolni, mert igen csak kiábrándító, ha kijössz a lóhoz, és üres a box, mert épp a másik lovagol. Én ezt csak olyannal játszanám be, akit nagyon ismerek és jól megy a kommunikáció.

Van egyes lovardákban olyan megoldás, hogy lóbérlés. A ló a lovarda tulajdona, te havonta fizetsz 15-25 ezer forintot, de akkor azzal a lóval csak te foglalkozol, viszont ugyanúgy vigyáznod kell rá és csak a plusz állatorvosi költség terhel, ha esetleg valami történik vele a te felügyeleted alatt. Persze ez is lovarda függő és hát SZERZŐDÉS!(minden esetben)

2010. szept. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!