Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Érdemes bele kezdeni a méhésze...

Érdemes bele kezdeni a méhészetbe 2022-ben is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy új hobbit vagy célt kitűzni az életembe és a méheszetet most találtam ennek megfelelően. Tegnap kezdtem el videókat nézni erről és nagyon tetszik de természetesen tisztába vagyok azzal, hogy gyakorlatba biztos máshogy nézne ki ez a dolog de ettől függetlenül az a kérdésem hogy érdemes-e ezt csinálni, van-e haszon ebből?

Mire lehet számítani ha valaki el akarná ezt kezdeni?


Szeretettel várnám aki egyáltalán ehhez ért is hobbi vagy akár profi szinten ezzel a dologgal.


Köszönöm ha elolvastad/elolvastátok!


22/F



2022. jún. 12. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez engem is érdekel.
2022. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon függ attól, hogy hol tennéd, ugyanis virágban gazdag terület kell hozzá, fontos, hogy folyamatosan legyen méhlegelő is, ne csak egy fajta, haszonnövénytelep, pl. repce, aztán meg utána éheznek.
2022. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
szerintem próbáld meg felvenni a kapcsolatot méhészekkel és nekik tedd fel a kérdéseidet. ők tudnak segíteni majd a részletekben és tanácsokat adnak. illetve el tudják majd mondani a jó és a rossz oldalát is
2022. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kb. 1 milla a kezdés. Ebből tudsz olyan 2.6 millát csinálni.
2022. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az 1 millióban benne vannak a szükséges cuccok, és 40 család.
2022. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Off:


Én repcemézet biztosan nem ennék.. Tele van vegyszerszármazékokkal! Gondoljatok bele, a repcéket virágzásban is permetezik, majdnem minden gazda más hatóanyagú szerrel, utána ezt a virágport a méhek behordják..


Ha már méz, akkor az akác legyen, vagy valami hasonló, semmi kép ne olyan ami valamilyen szántóföldi növényből készül!

2022. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
6os jól beszél, csak az akác.
2022. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezek a vegyszermaradványok nem nyiffantják ki a méheket?
2022. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8 Ezzel a kettővel szokták alapvetően fújni a repcéket/napraforgókat:


Gombaölő: [link]


Rovarölő: [link]


A ez a rovarölő méhkímélő, nem döglenek meg tőle de gondolom jót sem tesz nekik.


A gombaölő meg alapból nem bántja a rovarokat, de attól még némileg toxikus rájuk.



A szomszédom méhész, én pedig gazdálkodom.


Én a napraforgót és a repcét teljesen ki is vettem a vetésforgóból, mert szinte minden évben megtörténik hogy repce virágzáskor egyszer csak elkezdenek dögleni a méheik. És mivel nem lehet tudni hogy melyik gazda cseszett el valamit, így alapvetően rám is mérges szemmel néztek ilyenkor..


És ezért hogy még az esetleges feltételezést is elkerüljem, inkább nem termesztek olyan növényt ami mézelő is egyben.

2022. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9-es akkor vegyes virágot se termesztesz?
2022. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!