Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a házikedvence...

Hogyan kezeljem a házikedvenceim egészségét?

Figyelt kérdés

A gondok az elmúlt két évben kezdetek jönni (2 kutya egy macska):

Kutya mérget evett. A kezelése elvitte a nyaralásra félretett pénzt

Kutyának belső vérzése volt. Nem segített a kezelés. Egy havi fizetés

Kutyának (másik) daganat a nyakában, a szobafestésre félretett pénz

Macska szívbeteg. Több havi fizu. A kezelés nem segített.

Új macska ismeretlen eredetű gyulladás (eddig) egy havi fizu


Az állatok a barátaim. Nem tudnék a tükörbe nézni, ha nem teszek meg mindent az egészségükért, de két év alatt az itt felsoroltak azért összességében megrengették a családi kasszát. Valahol egy pénzügyi határt is kéne húzni, de hol? Hogyan? Magammal hogy számoljak el, hogy pénzügyi okok miatt adtam fel a kezelést?



2022. jún. 14. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ajándékozd el őket, ha nem vagy képes megadni nekik amire szükségük van.
2022. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves ITGuy végigolvastad?

Esetleg kérd a macskát? Egy havi fizu ment bele 3 nap alatt. Még nem lehet tudni, hogy túléli-e. Szerintem nem a kérdésre válaszoltál (vagy adtál egy sztereotíp választ)

2022. jún. 14. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől, ez azért szerintem kirívóan ritka eset hogy egy háztartásban minden állat ennyire beteg, és folyamatosan több havi fizetést kell elkölteni a kezelésükre. Nem tudom sajnos megítélni hogy nem megfelelő tenyésztés, a gazda részéről oda nem figyelés, vagy tényleg csak szerencsétlenség van emögött, esetleg ezeknek valamilyen kombinációja. A kutya esetében mondjuk a méreg meg a belső vérzés azokról úgy gondolom hogy elkerülhetőek lettek volna. Tehát vigyázz azokra a szerencsétlen állatokra, ez az egyik.


A másik, hogy nem tudod máshogy kezelni, amikor magadhoz vetted az állatokat akkor felelősséget vállaltál értük. Ez van. Sajnos sokaknak nem esik le, hogy cuki a kutya meg minden, tök jó simogatni meg sétálni vele egyet-egyet, de neki is lehetnek betegségei amikből segíteni kell neki felgyógyulni. Macska ugyanez.


A harmadik, hogy a konklúzió szerintem az, hogy legközelebb nem vállalok be nemtom hány háziállatot úgy, hogy ha az egyiknek bármi baja lesz akkor az egész család nem tud emiatt nyaralni menni. Ezek szerint nincs annyi pénz a családban hogy megfelelően el tudjátok látni magatokat és a hobbiállatokat is.


Negyedszer, ha már meg kell hozni egy olyan döntést, hogy melyik állatnak fizetem a gyógykezelését, és melyiknek nem, akkor én annak fizetném amelyiknek van esélye a gyógyulásra. Annak aztán tényleg semmi értelme, hogy költitek a nemlétező pénzt folyamatosan az állatra, az meg szerencsétlen ugyanúgy szenved, mert ugyanolyan beteg.

2022. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Határt húzni csak te fogsz tudni magadnak, mi nem tudjuk mennyi rak padlóra! Én bevallom, elengedtem volna őket. Ez nem normális, hogy nullán vagy az állatok miatt! Egy ideig nem kellene tartani! Vagy legalább keresni másik orvost, aki nem ennyire húz le!
2022. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A mérgezés az én hunyasom, a belső vérzést nem tudom hogy elozhettem volna meg. Az aktuális kérdés, hogy a macska megy orvoshoz, vagy én. (Állami finanszírozással egy hónap múlva fogadnának, de nem hiszem, hogy addig ráér)
2022. jún. 14. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Továbbra sem tudunk helyetted dönteni. A kutyára szó nélkül kifizetsz x havi fizut, magadra nem jut orvosi keret. Ez tökre nem normális dolog!!!
2022. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Végigolvastam, pénzt nem adok, ha úgy érzed anyagilag nem bírod akkor csak azt tudod tenni, amit írtam, nem nagyon van mit ragozni rajta. Két macskánk van és fel vagyunk készülve arra, ha valami gebasz van, akkor fizetünk. Dobálózol az x-havi fizetéssel, de mivel konkrét számokat nem látok ezért ez számomra teljesen súlytalan.
2022. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem pénzt kértem. Szempontokat
2022. jún. 14. 17:13
 9/10 A kérdező kommentje:
A történet az, hogy tizenegy-pár éve befogadtunk két kutyát, két macskát. Megöregedtek. (Mi is, de ez másik történet)
2022. jún. 14. 17:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kezeld az ő egészségüket, mint a sajátodat. Ahogy látom, ezzel nincs gond.


Azt már át kéne gondolnod hogy valóban tudsz-e az összesről gondoskodni, nekik kijáró módon, az igényeik szerint, most hogy sajnos várhatóan egyre több gond lesz velük... Ha nem, akkor ajándékozzátok el egy részüket, ismerősöknek, annak aki vállal idősebb állatot is, ritka, de van ilyen ember, vagy nevelőszülő is, akik idősebb állazokat is befogadnak, merthogy sajnos náluk, a koruk miatt, ez már csak átmeneti felügyeletet jelent. Vannak aki speciális igényű állatokat is gondoznak.

Felmérhetnétek, mik a lehetőségek.


Az állataitok nem tehetnek a helyzetről, az anyagi állapotról sem. Tudom, ti sem. Meg már benne ültök az egészben, gondolom ha most kéne, már nem fogadnátok be 4 állatot.


De meg kéne próbálni úgy optimalizálni a helyzetet hogy nekik és nektek is jó legyen.

2022. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!