Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Táplálkozáskor a ragadozó és...

Táplálkozáskor a ragadozó és mindenevő állatok ösztönösen megölik először az áldozatukat, vagy vannak olyan állatok, amelyek úgy kezdik el széttépni a prédát, hogy az még életben van?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A medve ilyen.
2022. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Márminthogy ő széttép.
2022. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, a tigris is élve szed szét.
2022. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99%
A kisebb,falkában vadászó ragadozók hajlamosak még élve enni a prédát. Pl.a hiénák. Illetve madarak között a sirály vagy az albatrosz is tud " rohadék" lenni,videókat is láttam erről,de megbántam,mikor megnéztem.
2022. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ehes, nem nagyon fog foglalkozni vele, hogy a preda meg rangatozik kicsit... a macskak kifejezetten szeretnek jatszani az etellel es kinozni azt.

Oroszlanoknal ha nagy a preda, van hogy csak kiharap belole egy darabot es a preda eppen felulkerekedik, majd el tud menekulni, akkor elő allatbol evett, nincs kőbevesve hogy elotte megolik.

2022. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Velociraptor...
2022. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok ragadozóra jellemző hogy még él az áldozat de már falatozik belőle. Nem az ölés a célja hanem a táplálékszerzés. Azért öli meg az áldozatot hogy ne tudjon elmenekülni, vagy visszatámadni. Ha ez a veszély már nem áll fent akkor nekiáll enni, nem fogja kitapogatni a pulzusát hogy ver-e még a szíve.
2022. júl. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6

De az azért mert nincs értelme ketté tépni a gyíkot. Egybe is befér a szájába nem foglalkozik azzal, hogy meghal-e vagy majd a hasában fog.

2022. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!