Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállat való nekem?

Milyen kisállat való nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamilyen állatot tartani. Egy kis életet, amiről gondoskodhatok. Nem tudom milyen fajta való nekem pontosan. Ami fontos, hogy lehessen simogatni néha. A kutya azért nem jó sajnos, mert munka mellett úgy érzem keveset tudnék vele foglalkozni, és ez a legnagyobb felelősséggel járó háziállat talán mind közül. Macskát sem szeretnék, nem az én stílusom. Tengerimalacom volt nem olyan régen, de sajnos a tengerimalac ha nincs szerencséje az embernek akkor egyáltalán nem igényli a szeretetet, simogatást, illetve ösztönösen félhet is a közeledéstől. Hörcsögöm régen volt párszor, az talán nem is rossz ötlet, csak ugye éjszakai állat... a szobámban pedig éjszaka nem lenne frankó, ha hangoskodna, ugyanis ott tartanám több, mint valószínű. Nyuszi sem rossz ötlet, csak nekik nagy a mozgásigenyük és én egy 120x60-as ketrecben nem szeretném tartani 24-ből 22-23 órát szegényt... ennél nagyobb pedig nem fér el. Hüllők, madarak, pókok nem az én stílusom ismét, úgy érzem. Talán egyetlen kivétel a papagáj, de róluk sem tudok sokat. Valami segítség kellene, tényleg szeretnék valamit, aminek relatíve kisebb igénye van, mint egy kutyának, lehet gondoskodni róla, és meg is lehet simogatni néha.

2022. júl. 23. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem vagy egyszerű eset 😁

Szerintem fogadj örökbe egy állatot az állatkertben. Támogathatod anyagilag, néha kimehetsz meglátogatni, megsimizni stb.

2022. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Plüss mackó.
2022. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
egy barátnő, ellátja magát, nem kell neki ketrec, szereti, ha néha simogatod
2022. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Ezek a kisemlosok, akiket simogatni lehetne, mind predaallatok, tehat osztonosen felnek, bujkalnak.

Es jol mondod, vagy kezhez lehet oket szoktatni, vagy nem.

Innentol kezdve sajnos nem nagyon

lehet mit mondani erre a kerdesre.


Egyebkent meg a tengerimalacoknak is nagy hely kell es ki kell(ett volna) engedni oket rohangalni.

2022. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd kutyája.

Valóban nem egyszerű eset a kérdés, inkább a simogatás része nehezíti meg.

Teknős?

2022. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én a hörcsögre szavazok, nekem van egy. Szerencsére a miénket kevésbé kellett szelidíteni mivel alapból egy nagyon nyugodt típus, gyorsan elfogadott minket. Lusta, de mellette sokszor kel fel nappal, éjjel nem tudom mit csinál, a lustasága végett keveset használja a kerekét az biztos. :D Bármikor igényli a simogatást, cserébe puszikákat ad az ujjunkra. De ez rajtad múlik, sok szerencsét a döntéshez!:)
2022. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket. Egyébként a teknős sem rossz ötlet így most belegondolva, de a hörcsögtől sem tartózkodom továbbra sem. :)


UI: #4 Ki voltak ők is engedve, de nem akarok még egy ennél is mozgás-, és helyigényesebb állatot, annál felelősségteljesebben gondolkodom.

2022. júl. 23. 13:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Valaki tud hozzáértő, hiteles oldalt / facebook csoportot mondani, ahol teknősökről, tartásukról olvashatok?
2022. júl. 23. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Régen nagy divat volt az ékszerteknős, de mára tilos forgalmazni, mert nagyon sokat szabadon engedtek és kiszorítják a mocsárit. Az aligátor teknőst nem javaslom.
2022. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valóban? Oh... sajnálom. :(
2022. júl. 23. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!