Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a fajnak?

Mi a neve ennek a fajnak?

Figyelt kérdés

Régebben is láttam TV-ben erről az állatról dokumentumfilmet, nemrég megint egyet, de a nevét elfelejtettem, pedig nagyon tetszik az az állat. Segítség kellene, hogy mi a neve.


Maga az állat rózsaszínes és hosszú. Pontosan nem lehet besorolni, mert hasonlít gyíkra, kígyóra és gilisztára is. Két mellső lába van, pikkelyes is azt hiszem, vagyis a hasa olyan, mint a kígyóké. Hűvös helyeket szereti nappal, éjszaka pedig a melegebb időt, szóval leginkább kövek alatt bújik meg. Élőhelyet nem tudok.


2010. szept. 27. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
azerintem axolotl itt egy kép: [link]
2010. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link] Esetleg ilyen? Bár ennek mellső lábai nincsenek, de pikkelyes. Ez amúgy lábatlan kétéltű.

Vagy ami még hasonló, az a lábatlan gyík. [link]

A gőtéknek, axolotlnak lábai ugyan vannak, meg lehtnek rózsaszínűek is, de nem pikkelyesek.

2010. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik sem az. :/ Hecrat első linkje hasonló, de nem az. :/ Amiről beszélek, az tenyérben elfér összetekeredve, és rózsaszín, két mellső lábbal. De azért köszi.
2010. szept. 29. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:
hát ezt lehetetlen kitalálni XD
2010. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!