Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól tenyészteni?

Hogyan kell jól tenyészteni?

Figyelt kérdés

tegyük fel pl.egereket szeretnék tartani és növelni az állományt.

Hány fiú, lány egér kellene ha nem akarom hogy rokonok párosodjanak?

Mondjuk 3 fiú 3 lány egér van és csinálok 3 családot utána hogyan tovább? Hogyan kell családi vonalat létrehozni? Tudom fura kérdés de nem találtam semmilyen cikket a neten de nagyon érdekel a téma. A kutatatóintézekben hogyan csinálják? Vagy például egy fajtatiszta állatot jogyan tenyésztenek ki? Hogyan kezdik el? Ha tudsz válaszolni vagy linket küldeni nagyon hálás lennék.



2022. okt. 27. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Fajtatiszta állat legtöbb esetben törzskönyvvel rendelkezik.

Itt vezethetőek vissza a felmenők, ezzel kiszűrve a rokoni és családi kapcsolatokat.


Így szerintem kimerítettem a kérdésedre vonatkozó választ.

2022. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Egerek szelektálására a macska a legjobb majd ő kivadásza az oda nem kellöeket .
2022. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tenyészteni:

ha hozza a fajon belüli fajtára vonatkozó jó vonalakat és rendelkezik szintén jó szűrő vizsgálatokkal...


(Faj: pl kutya, macska -

fajta: pl németjuhász, bengáli)

2022. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
Az egér mióta haszonállat?
2022. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azokat az egyedeket, amelyek a fajtára/fajra jellemző jó, szép tulajdonságokkal rendelkeznek, pároztatják. Persze figyelni kell arra, hogy ne legyenek rokonok és ne hordozzanak semmilyen genetikai betegséget. Egy egyedtől nem szabad sok utódot lehozni, hiszen akkor elveszne a genetikai változatosság.

Pl. kutyáknál általában külföldről hoznak be több egyedet és azokat pároztatják különböző kombinációkban. Amelyik különösen szép, megtartják és tovább tenyésztik. A többit eladják.

2022. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon állatfaj függő, ahogy a hím/nőstény egyedek megfelelő számának a tartása is. Az állat szaporodási ciklusától, reprodukciós rátájától is függ. Ennek függvényében is máshogy szelektálsz, más tulajdonságokat figyelsz meg.

Kísérleti egereknél fontos a homogenitás, hogy a leadott állomány egyes fiziológiai tulajdonságai a lehető legstandard azonosabbak legyenek (a tűréshatáron belül legyen), hogy az állatok egyedi tulajdonságai ne tudják torzítani a kísérleti eredményt.

2022. okt. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!