Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan zöldségek gyümölc...

Vannak olyan zöldségek gyümölcsök vagy más ételek, amiket az állatok főleg emberszabású majmok máshogy fogyasztanak mint az emberek? Vagy más részét is megeszik?

Figyelt kérdés

Amerikai mogyorónál láttam állatkertben, hogy a majmok egészben bekapják és a szájukban héjazták ki, majd kiköpték és úgy ették meg a magját.

Azt hallottam az állatok még ösztönösen tudják mi jó nekik melyik étel a testüknek.



2022. okt. 27. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2022. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hamozojuk. Meg se mossak. Szal igen vannak
2022. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
A majmok máshogy panírozzák be a rántotthúst.
2022. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudják ösztönösen, különben nem kötne ki annyi mérgezett állat szerencsés esetben az orvosnál, rosszabb esetben a föld alatt.
2022. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Turmixgépet mondjuk nem használnak!


De most komolyan, szerintem biztos van némi különbség.

2022. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem ösztönösen tudják, hanem tanulják ők is a nagy majmoktól kiskorukban.


Máshogy fogyasztásra példa az alkohol

Ők erjedt gyümölccsel rúgnak be, mi meg borral. És ez nem vicc, tényleg megeszik az erjedt gyümölcsöt.

2022. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát aki látta a Sivatagi show-t az tudhatja.
2022. okt. 27. 22:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szó se róla nem késsel-villával esznek :) hanem eléggé "disznó" módra, de ugyebár nem kell mosogatniuk, sem felporszívózni maguk után a lakást :D

Nagyjából ugyanazt eszik meg elsőre - a könnyen emészthető, magas tápanyagtartalmú részeket. Az állkapcsuk, fogazatuk erősebb így meg tudnak enni ebből olyat is amit az ember nem. Nem vetik meg a rovarokat sem (igazából az ember is meg tudná emészteni, de sokan viszolyognak tőle hogy nem guszta), vagy akár a kisebb emlősöket, madarakat sem (a természetben nem főzik meg...

2022. okt. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A kérdés pont az hogy mikor volt az ember vagy elődjei táplálkozása a legideálisabb az évezredek milliók során. Ezért vetettem fel, hogy mit tanulhatnánk a majmok és más állatok táplálkozásából.
2022. okt. 28. 10:18
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
A majomnak nyilván a majomé az ideális. Az embernek meg nem lenne az.
2022. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!