Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg túl sokat költök az...

Tényleg túl sokat költök az állataimra?

Figyelt kérdés

A családból sokan mondják, hogy elkényeztetem az állataim, túl sokat költök rájuk és hogy felesleges stb.

3 nagytermetű macskám (10kg+) és 6 hüllőm (siklók, kígyók) van.

A macskákra havonta körülbelül 50.000 Ft-ot költök (étel, alom, lazacolaj, kozmetika stb.).

A hüllőkre ha a rezsi számlát nem nézzük akkor táplálékra, alomra 30.000 Ft megy el.


Ha összegezzük ez 80.000 Ft havonta, ami tényleg sok pénz állatokra, de ha megtudom fizetni és ez mellett más dolgokat sem hanyagolok el (étel, higiénia, szórakozás stb.) akkor szerintem nincs gond azzal, ha ennyit költök az állataimra.


Ti mit gondoltok?


2022. dec. 21. 00:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Hát sokkal jobb, mintha gyerekre költenéd.
2022. dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Darius- ***** válasza:
78%

Ez attol fugg, hogy kinek a pénzébol tartod oket- sajat vagy kozos/masé.

Ha sajat bevételbol és potolsz is a csaladi kiadasokba, akkor masnak nincs joga beleszolni.

2022. dec. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Amennyiben az anyagi helyzeted megengedi, egyáltalán nem fölösleges.
2022. dec. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem az összeg a túlzás, hanem a lazacolaj meg a kozmetika a teljesen értelmetlen úri hóbort. De ha van miből, miért ne.
2022. dec. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb ember nyilván nem költ ennyit állatokra, ezért furcsálják a dolgot. De a saját pénzedet költöd, úgyhogy senkinek sincs beleszólása.
2022. dec. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Hobbira el lehet ennyit költeni. Sőt, még többet is. Ha megkeresed, miért ne?
2022. dec. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Rám már azért is furán néztek, amiért 70 ezres kaparófát vettünk a macseknak, mert hát van 20-ért is - csak ezt látják, de hogy tartós-e az már olyan mindegy.


Én mindig is jobban becsültem az olyan embereket, akiknek ha van állatuk, nemcsak odab@sznak valami pár százalékos hústartalmú, 150 forintos moslékot, hanem az állat igényeit nézve megfelelően ellátja.


Sok az a 80 ezer így belegondolva, de a Te pénzed. A lényeg, hogy az állatoknak jó életük van. Érdekes módon azon senki nem akad fenn, hogy az emberek többsége rosszul eteti, rosszul tartja és következetlenül neveli az állatát.

2022. dec. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Hát az attól függ mennyi a havi kereseted, és hogy azt a bevételt mennyire nehéz elérned, mennyit kíván az élőerődből / kapőacitásaidból.

Igazából mindenki arra költ amit szeret, valaki simán eldohányzik, kávézik vagy szerencsejátékozik ennyi pénzt.


De a kérdés az, hogy a pénzhez vért izzadva valami alulfizetet alantas nehéz munka árán jutsz hozzá, vagy mondjuk valaimilyen címen életjáradékot / rokkantnyugdíjat kapsz vagy csak simán nyertél egy nagyob összeget a sorsjegyen és abból futja rá, mert ez a nem mindegy egyrészt.


Másrészt a pénzre úgy is tekinthetsz, mint megélhetést biztosító anyagi termelőforrás, ha ez a része is az életednek rendvben van akkopr nyilván nem gond számodra ha ennyit költesz a hobbidra.


A sorrend mindíg fontos, mert az nem mindegy, hogy mit minek az árán ér el az ember.

A pénz vagy annak felhasználása képes ugyanúgy tönkretenni is az életet, mint teljessé tenni.

2022. dec. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem hülyeség, eleve hogy tudnád elkényeztetni őket azzal, hogy biztosítasz nekik megfelelő ellátást?...

A saját pénzét pedig mindenki arra költi, amire akarja. Ahogy más válaszoló is említette, csomóan elisznak meg dohányoznak ennyit. Te viszont az állataidra költöd, szerintem ez kedves dolog.

2022. dec. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Eleve már az fölösleges, hogy ennyi állatot tartasz. Milyen macska az, amelyik havonta igényli a kozmetikát?

Egyébként meg, miért kell megosztani másokkal, mennyit költesz rájuk? Senkinek semmi köze hozzá, amíg nem vered adósságba anyádék ingatlanját, és nem másoktól kérsz kölcsön!

2022. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!