Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni az elhullott...

Mit kell csinálni az elhullott háziállatok tetemével?

Figyelt kérdés

Tegnap este meghalt a macskám, és most egy órával ezelőtt elástam a kertben. Egész pontosan egy méter mélyre, és a kerítésemtől kb 5 méterre (talán egy kombi autóhossznyi). Csak úgy egyszerűen, koporsó meg zsák nélkül behelyeztem a gödörbe, aztán betemettem.

A szomszédom ezt látván rámszólt, hogy ilyet nem szabad csinálni, mert szennyezem a talajt, és ezáltal neki is kárt okozok, mert ő műveli a földet.


Akkor mit kell csinálni ilyen esetben? Nem tudok róla, hogy lenne a környéken állat temető. Állatorvoshoz kell vinni a tetemet, vagy csak kidobni a háztartási szeméttel együtt?



2023. jan. 13. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
El kell vitetni a gyepmesterekkel.
2023. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És most mit kellene csinálnom? Hantoljam ki? Ezután a szomszédnak macskaízű lesz a káposztája?
2023. jan. 13. 10:43
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ne foglalkozz vele.
2023. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
100%

7. és 8. pont: [link]


Eltemetheted a saját telkeden, ha betartod az itt leírtakat.

Egyébként állatorvos is tud gondoskodni az elszállításáról, illetve a hamvait vissza is kérheted.

2023. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
50%

A minden megyében van lehetőség a tetemek leadására. A NEBIH koordinálja és a Járási hivatalok tudnak információt adni. Keress rá a google-ban.

Pl:

[link]


Valóban nem szabad eltemetni EU szabályok miatt.....

Egyébként a ha egy méter mélyre eltemeted, nem történik semmi. A természet végzi a dolgát. Amíg elintézed a "gyepmestert" különösen, nyáron a cica magától elmászik. Én elásnám, a szomszéd pedig tehet egy szívességet.

2023. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

törvény szerint évi 100 kg elhullott kedvtelésből tartott állatot a saját ingatlanodon eltemethetsz, ha a szomszéd telkétől az 1,5 m távolságot és a talajvíz átlagos szintje feletti 1 métert betartod.

Ez a jeleneg hatályos jogszabály.

Szomszédnak nincs igaza. Nem kell kihantolnod semmit, nyugodjon békében a macska. Részvétem.

2023. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Na és mi a teendő, ha haszonállat pusztul el? Pl van 5 tyúkom, vígan kapirgálnak a kertben, nincs szívem levágni őket, ezért hagyom hadd öregedjenek meg. Mit tehetek az elpusztult tyúkkal? Feldolgozni biztos nem tudnám, de elásni a kertbe, az is fura lenne, mert mégse házikedvenc, mint ez a cica a kérdésben. Egyébként csak elméleti a kérdésem 😌
2023. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
8 mi kacsát is temettünk már el a "kisállat temetőnkbe" Elég nagy a telkünk van egy fás rész ahova temetünk és oda nem nyúlunk. Igaz a kacsa az velem gyomlált, inkább házi kedvenc volt de mi őt is eltemettük mikor meghalt
2023. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Metionin ***** válasza:
73%
8. Vagy eltemeted vagy elszállítja a "dögös" - utóbbit nálunk ATEV-nek hívják, ezt a helyi önkormányzatnál kell megkérdezni.
2023. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as akkor is elhantolod, maximum nem teszel rá mécsest.


Kommunálisba nem teheted, erdőbe, mezőre nem vághatod ki stb.

2023. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!