Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkora ló való nekem?

Mekkora ló való nekem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,kb.154cm és 48kg.Milyen marmagasságú ló lenne jó nekem?Ha lehet,fajtákat is írjatok:)
2010. okt. 3. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Hintaló:)
2010. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
~320 kilótól fölfelé elbírnak a lovak. Azt meg találd ki te, hogy milyen ló jó neked, ugyanis minden embernek más felel meg.
2010. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olyan 160cm körüli,de kisló is lehetne vagy egy 170cm-es is ugyanúgy.

Attól is függ milyen célra szeretnéd,verseny ha igen akkor milyen szakágra????!

2010. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előbb kérdezd meg az apádat, neki mennyi pénze van egy lóra...


Majd ő eldönti, milyet tud/akar neked venni, vesz-e egyáltalán, mi hiába írjuk ide neked, hogy egy "arab telivér" a megfelelő...

2010. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minek tennék fel egy ilyen kérdést,ha nem is lehetne lovam???

Köszönöm az értelmes válaszokat,és azért kérdeztem,hogy milyen fajta lehetne,mert arra lennék kíváncsi,hogy milyen fajta lovak vannak 160-170cm-es marmagasságúak-.-

2010. okt. 3. 16:38
 6/9 anonim ***** válasza:

A pónikon kívül, a huculon és haflingin kívül ne meg az arabokon ami ismertebb és Te fogsz vele találkozni, az 160 fölött van. Onnantól Te döntöd el, de jobban jársz ha ahova jársz lovagolni megkéred az edződ segítsen neked! Ha egyáltalán lovagolsz.

de itt van pár:

kisbéri félvér

nóniusz

furioso

angol telivér

gidrán

magyar félvér

sodrott

hidegvérűek


messze nem minden fajta van itt, csak párat soroltam.

2010. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Átgondoltuk a dolgot,és lehet,hogy csak hobbi célra(nem lovaglásra)veszünk 1-2 pónit.Mert szerintem nagyon aranyosak,és ha lovagolni szeretnék,akkor majd lovardába megyek:)

2010. okt. 3. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen de mit csinál egy ló, póni díszeleg a kertben??

Egy pónit lovagolni kell és én azt mondom ha már amúgy is lehetne lovad akkor inkább azon lovagolj de dobj ki több pénzt arra hogy máshová jársz lovagolni

13/L Nagyon mázlista vagy hogy lehet lovad én két éve kértem lovat de nem engedhetjük meg anyagilag:(((

2010. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szomorú,sajnállak érte:'(...én évekig könyörögtem,de azt mondták,hogy "túl nagy felelősség,és te még kicsi vagy"...most már megengedik:)

Amúgy van jópár olyan pónifajta,ami kimondottan csak hobbi célra,nem lovaglásra vannak,pl.falabella,amerikai törpeló(bár ez nem póni:).

2010. okt. 4. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!