Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen hüllőt vagy rovart...

Milyen hüllőt vagy rovart tudok tartani egy 10x10x20 cm-es terráriumban?

Figyelt kérdés

Pókot nem szeretnék,de bármi botsáska vagy hüllő jöhet:)

Tudom elég kicsike terrárium...😅



2023. febr. 21. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Ez mi? Egy befottesuveg? Rakj bele egy kepet a szeretett allatodrol, aztan disznek jo lesz.

De en ebbe meg rovart se tartanek. Najo, mondjuk csotanyt lehet, azok egy muanyag dobozban is tulelnek, igenytelenek.

2023. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Kb. ekkora volt a macskám és bolhát tartottam benne..
2023. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
5 db hangya
2023. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Én maximum két darab pettyesszárnyú muslicát tartanék ebben a méretben.
2023. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Ebbe maximum preparátumot tennék, de hüllőt még úgy sem.


Őszintén mire gondoltál, mikor ez az ötlet feltámadt benned?

2023. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

[link]

Gyík, madárpók, teknős mehet bele. Rovar kb bármi. Kígyónak ez már kicsi.

2023. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is egy olyan picike akváriumom volt egyébként, én egy algaevő harcsát tartottam benne. Bár elvileg neki több víz kell, de na, nem mondtam el senkinek. Baromi sokáig nálam volt csóri... Biztos, hogy 5 évnél tovább. Ki is nőtte az akváriumot, már féltem, hogy meghal, kicsit meg volt tekeredve benne, bár nagyon szívós volt. Vissza kellett vinnem, a szívem 5x kiszökött, mire visszaértem vele az üzletig, akkorákat ugrott a vizes szatyorban. A kereskedőtől, akitől vettem, kérdeztem, hogy visszaveszi-e, aztán mondta, hogy persze, bátran, még az akváriumot is hozhatom. Aztán valamennyi pénzt visszaadott, de a halon meglepődött rendesen. XD Azt hitte viccelek azzal, hogy nagy. De nem vicceltem, mert rohadt nagy volt, még le is fotózta helyben, azt akarta én is álljak oda, de nem álltam. Azt mondta, ekkorára növesztett harcsát még ő se látott. :DD
2023. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 NTBS ***** válasza:
Semmit. Túl kicsi.
2023. febr. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 October15 ***** válasza:
68%

Emberek ti mit szívtok? :D Egy rahedli faj van ami el van ekkora helyen.

Teszem azt bármi a Salticidae családból. Picik, cukik és inkább vertikális helyet igényelnek. [Igazából egy 10x10x20-as még overkill is egy jumping spider-nek.]

2023. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#9 October15


Az ugrópókok jó ötlet, viszont a Kérdező azt írta pókot ne :/

Ekkora hely szerintem minden gerincesnek kicsi. Legalább is a kezdőknek gyakran ajánlottak közül biztosan, halak közül sincs olyan aminek elég alig 2 liternyi élettér, garnélákat is minimum 5x-10x nagyobb helyen tartanak. Szóval az ilyen “gyík, teknős” stb ajánlásokat kizárhatjuk. Madárpókoknak elég lenne? Nem tartottam olyanokat, javíts ki ha tévedek de nem hiszem. 10-20 cm nem sok, azért mégis csak több hely kellene mint maga az állat.

Félre ne értsd, nem azt mondom ,hogy te ilyeneket ajánlanál. Csak azt ,hogy az eddigi válaszolóknak inkább van igazuk mint nincs. Apró gerinctelenek mehetnének (talán ászkák?), illetve még mindig jó lehet mini florárium, akvárium, vivárium, ripárium stb elkészítésére, állatok nélkül (max ilyen ugróvillások-szintű állatokkal).

2023. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!