Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy patkány hogyan tud ekkorár...

Egy patkány hogyan tud ekkorára megnőni és hogyan lehet ellenük védekezni?

Figyelt kérdés

A házunk közelében van egy vízelvezető csatorna, tegnap láttam hogy egy akkora patkány szaladt be mint egy macska. És biztos hogy patkány volt.

Egy patkány hogy tud ekkorára megnőni? És mit lehet ellenük tenni?



2023. márc. 8. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Biztos gyúr. Miért kellene bármit is tenned ellenük?
2023. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Patkányméreg kihelyezése a legcélravezetőbb!
2023. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Patkánymérget senki ne tegyen ki sehova! Bármi megeheti, macska, kutya, de akár még pici gyerek is.
2023. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
A zselés patkánymérget már meg se eszik, nem tudom mit csináltak vele,de én is ezzel a problémával küzdök,de nálam bennt laknak a stukatúrban.Azon gondolkozom, hogy veszek egy vadászgörényt, aztán lesz ami lesz...
2023. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
4-es! Próbáld meg kakaó krémmel össze keverni a mérget. Én azt tapasztalom, hogy szereti.
2023. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha akkora volt mint egy macska akkor az csatornapatkány volt. Nagyobbra megnő mint a sima vándorpatkány erősebb és agreszívabb is.

Helyezz ki nekik mérget mert gyorsan elszaporodnak és legközelebb már a házadnál találkozol vele.

2023. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

A patkány már csak ilyen nagy. Én szétnéznék a környéken, mert ahol 1 van, ott van több is és hamar sok is lesz.

Mérget nem teszünk ki, mert a haldokló, vagy döglött állatot más megeheti, pl vércse, vagy macska. (Szerencsére a kutyák nem eszik meg.)

A legjobb valami csapda neki, minél gyorsabban öl, annál jobb, de nehogy ragasztót! Az más állatra veszélyes. Az ilyen nagy dögöket van aki élvefogózza, és légpuskával intézi el. Nem egyszerű kiírtani öket, főleg, ha van egy lomos szomszéd, vagy egy takarmánnyal teli kamra.

Sokat segíthet egy foxi vagy egy görénnyel vadászó csapat.

2023. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
Nekem yorki fojtott már le 2 patkányt az egyiket a parkoló autó alatt kapta el olyan gyorsan mint a villám. Ilyen ragacsot próbáld meg kartonra rakni abba beleragadnak egy próbát megér.
2023. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

A patkány nem nő akkorára mint a macska! Ez erős túlzás! A teste kb. harmada-negyede egy átlagos macskának, max. fele, de az már nagyon ritka.

Méreggel is szoktak védekezni, de a patkány nagyon okos és ha veszélyt szimatol vagy csak emberszagot érez a mérgen, akkor nem nyúl hozzá.

Vannak csapdák ellene és még mérges gáz szétfüstölésével szokták irtani az odújukban őket, de utóbbi az EU-ban be van tiltva.

2023. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Lehetett akár valami menyétféle is de ha patkány volt akkor méreg vagy extra nagy egérfogó.
2023. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!