Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljam? Adnak ott...

Hogy csináljam? Adnak ott ruhát, felszerelést stb?

Figyelt kérdés

Ma voltunk anyuval lovardában, és járni fogok

Mik az alapok amiket venni fogok?

És a cuccokat mikor szerezzem be, esetleg tudnak ők adni?


Üllői Dóra Major


2010. okt. 9. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A lovardában nem kérdeztétek meg? Ott mindent elmondanak.
2010. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát szerintem lovardája válogatja mit adnak... amúgy elsőre jó lesz egy sima feszülősebb nadrág, ami mondjuk nem farmer, mert nemkényelmes úgy. Mikor legközelebb mész, akkor kérdezd meg az oktatód, hogy miket kéne beszerezned. de szerintem lovaglógatya, csizma meg ilyenek ráérnek később is.
2010. okt. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

melegítő

sportcipő, ami birja a strapát

és valami olyan póló, ami nem feszes, de nem is 2x nagyobb, mint te.

jön a tél, talán lovaglás közben nem, de után/előtt jó lenne valami meleg pulcsit szerezned, ammi nembaj, ha dzsuvás lesz.

kobakot(ha ott kötelező, márpedig a legtöbb lovardában igen..de ott se néézikxD) lehet, hogy tudnak adni...lovardafüggő.

én igy kezdtem kb:D

de ha komolyan gondolod:

akkor egy lovaglógatya

csepsz(ugytudom igy hivják.amikor van egy gumis ciő, plsuz lábszárvédő) vagy csizm,ade én a csepszet ajánlom, sokkal kényelmesebb, a csizma ratyi.

aztán jöhetne a keszty(a szár minősége kidörzsölheti a kezed, az pedig tud fájni)

plusz a kobak.

ezt hangsúlyzom, hogy jó mélyre bekell nyúlni a pénztárca pocakjába...a lovaglás nem olcsó:S

de ha van lovas barátnőd kölcsön kérheted tőle:)

de úgy vélem, azt első lovaglásokat annyira nem kell komolyan venni(persze, hogy azt kell, csak lazább lesz) de egy kobak nem ártana...és jól csatold be, hallotam, olyat, aki lazán csatolta, esett, előre csúszott, és eltört az orra:/

sok szerencsét kivánok a lovaglóórákohz:)

2010. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ha tényleg olyan drága, akkor esetleg csak ünnepek után kezdem, vagy novemberben addig betudok szerezni mindent :)

köszönöm a válaszokat, megfogadom az összeset!

2010. okt. 9. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a lovardában "csak" pálcát adnak, de ugye ez kezdőknek futószáron nem szükséges. Amit érdemes beszerezned, az egy kobak és egy lovaglónadrág. Később vehetsz lovaglócipőt, lábszárvédőt vagy csizmát is. Ajánlom vásárlásra a Dechatlont, itt viszonylag normális áron be lehet szerezni minden felszerelést.
2010. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak oldalak, ahol akár használtan is hozzájuthatsz jó holmikhoz olcsón.

Nekem egy Káró lovagló gatyám van 7 éve nyúzom és meg se kopott, pedig gyakran használom, ráadásul nem is volt vészes 9000-be került. A kobakom is Káró, mutatós bársony, 5000-be került akkor, amikor vettem.

Ez a két legalapabb dolog és egy sarokkal rendelkező cipő sem árt, én a bőr lovaglócipőmet 10ért vettem, hozzá pedig hopiletet (lábszárvédőt) hordok (chapset a westernlovasok viselnek). Ez tök olyan, mintha csizmában lovagolnék.

2010. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!