Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Mit csináljak?

Mit tanácsoltok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bocsi,hogy hosszú lett,de úgy gondoltam ezt le kell írnom, meg válaszokat is várok... köszi annak aki segít!!!

Kezdem az elején=)

Tehát ma délután hazajöttem a munkából, mentem hátra a kutyusommal az udvar vége felé, sétálni indultunk. A kutyám előtte is nagyon fülelt a szomszéd felé,de én ugye semmit nem hallottam,de mikor oda értünk én is meghallottam,hogy egy kiscica nyávog,de valami égtelen keservesen.Jártam fel alá,de sehol nem láttam cicát. Viszont hallottam,hogy a szomszédság felől jön.Mikor visszaértünk már sötét volt, de annyira sajnáltam a macskát,hogy zseblámpával elindultam megkeresni.Átmentem a szomszéd nénikhez, megkérdeztem körbemehetek e az udvarukba, megengedték...a két kamrájuk közötti betonozott részen volt egy kiscica.Mikor meglátott elkezdett menekülni, de megállt és odajött hozzám.Elkezdtem simogatni, félt is szegénykém meg nem is, de annyira hangosan elkezdett dorombolni=) Annyira drága volt, fogtam és hazavittem, megetettem és jobb híján bezártam éjszakára a mi kamránkba,ahol egyébként az én cicáim vannak(ott van a helyük, a kaparófa, cicaház,ágyikó, tálak, alom...).

Mikor megláttam a cicát, teljesen az volt a benyomásom,hogy olyan mint aki elveszett, nem talál haza.A szomszéd nénik azt mondták,hogy ők már reggel óta hallották néha néha a nyávogást, ezért is gondolom,hogy elkeveredett az anyjától,vagy a gazdájától. Nem volt soványka, de látszik,hogy emberekhez van szokva, mert rögtön dorombolt, mikor felvettem.Egyébként kandúrka. Tehát gondolom van gazdája! Ha úgy van én is szívesen megtartanám,de hátha a gazdája keresi és hiányolja.... sajnos nekem is tűnt már el egy imádott cicám,akit nem találtam és azóta sem tudom mi van vele...

Mivel holnap is megyek dolgozni,ezért nincs sok időm,de

arra gondoltam,hogy írok pár papírt,hogy találtam egy cicát és felragasztom a buszmegállókba és a forgalmasabb járdákhoz. Vagy szerintetek mit csináljak?Mit írjak a papírra,ha szerintetek írjak?Érdemes egyáltalán? Várom a tanácsokat!!!Légyszi írjatok=)

20L


2010. okt. 9. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jó ötlet a cetlizés meg talán megkérdezhetnél pár környéken lakót, hogy nem-e hiányzik a cicája valakinek. 1-2 hét után már nem hinném, hogy jelentkeznek érte, tartsd meg ha úgy látod jónak) Sok örömet a cicával)
2010. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cetlizés jó ötlet, de fotót ne rakj rá, csak valami felületes leírást a macskáról, mert lehet, hogy valaki jelentkezne érte azzal, hogy ő vesztette el, miközben nem. Így ha pontos leírást tud adni a macska külsejéről és koráról, akkor valószínűleg télleg az övé. Valahogy tedd figyelemfelkeltőve a hirdetésed, írj rá elérhetőséget is, és mindenképp azon a környéken kezd a kiragsztását, amerre a macskát találtad. És ha megtartanád, térden állva könyörgöm, hogy ivartalanítsd! Így is rengeteg a kóbor macska! És a macska egészségének szempontjából is jobb!
2010. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a cica sorsa?)
2010. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Raktam ki pár lapot,hogy eltűnt cica keresi gazdáját, de senkinek nem hiányzik...de mi már szeretjük=) Azóta is velünk van, voltunk orvosnál, teljesen egészséges:)

Frigyes lett a neve. Egyébként nagyon szép cica, félhosszú szőrű,de házimacskacsíkos, nagyon imádni való.

A 2 kandúrom eleinte nem szívlelte, elfutottak ha meglátták,de már együtt alszanak hárman és mosdatják is a kicsit=)

Köszi hogy kérdeted amúgy!

2010. okt. 24. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog Tőled, hogy befogadtad a drágát! :)

Vigyázz rá is és legyetek jók)

Úgy örülök ennek)))

2010. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!