Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok többet érnek mint...

Az állatok többet érnek mint az emberek?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már ezt így leírva.


Ez sajnos tény.


Egy kiló csirkecomb van vagy 1500 forint.


Ugyanez az emberekről nem mondható el.


2023. máj. 9. 08:18
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Érdekes. Igaznak tűnik. Sok helyen tényleg nem ér ennyit az emberhús kilója…
2023. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Daniel Prime ***** válasza:
90%
A belső szervek egész sokat érnek, én úgy tudom.
2023. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

google első találat: "mennyit ér egy emberi szerv"


A Buddy Loans cég készített egy infografikát, amely szemlélteti, hogy az emberi test milyen szerveit, mennyiért lehetne értékesíteni. Az illegális szervkereskedelem során becslések szerint évente mintegy 1,12 milliárd euró (kb. 330 milliárd forint) cserél gazdát, de különböző szerveinkkel úgy is lehet pénzt keresni, ha felajánljuk őket halálunk után kiállítási célokra. A Buddy Loans szerint egy ember összes szaruhártyája 6 300 000 forintot, a csontváza 2 100 000 forintot ér. A májért és a vesékért azonban ennél lényegesen többet, kb. 43 650 000 forintot, illetve kb. 43 827 000 forintot kaphatnánk. A legnagyobb összeg azonban a szívért és a tüdőért – több, mint 86 460 000 forint üthetné a markunkat. A csontok és az inak mindössze 1 500 000 forintot érnek.


Aki a testrészeit a pár éve nálunk is bemutatott Az emberi test című kiállítás céljaira ajánlja fel, az az infografika szerint a feje egy szeletéért 420 000 forinttal kalkulálhat. A kéz egy szeletéért azonban csak 51 000 forintot fizetnek. Egy dohányos tüdejéért viszont akár 1 005 000 forintra számíthatnánk. Aki az egész testének egy szeletét felajánlaná, annak állítólag 4 200 000 forintot adnának.

2023. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Vannak nők, akik egész jó pénzeket keresnek a combjukkal :)

De meg lehet próbálni eladni az egyik vesédet; az is szép pénzt hozhat a konyhára.

2023. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik étkezési célra árusítanak emberhúst. Fogalmam sincs, mennyiért, (és őszintén szólva nem is akarom tudni) de fogadni mernék hogy jóval drágábban adják.
2023. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy elefánt bébi például 17 millió forint, pedig az egy elefánt. Csimpánz 22 millió ft. Kutyát meg macskát még ingyen is össze tudsz szedni elég kereséssel, annyi van belőlük. :P Az állatok meg se közelítik a veséd árát... Persze, azért gondolom akad olyan ritka állat is, ami nagyon drága lehet. Most ennek nem keresek utána, annyira nem érdekel.
2023. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vuk-91 ***** válasza:
100%

"Az állatok többet érnek mint az emberek?" Amikor elolvastam ezt, nem arra számítottam hogy a bolti hús áráról hallok panaszt, hanem valami hisztit az állatvédelemről meg az állatbántalmazás/állatkínzás büntetettségéről.


Gondolom úgy érted (most hogy elolvastam a kérdéshez fűzött kommentedet és a többi hozzászólást/választ) hogy az árak emelkedése egy népírtásnak fogható fel, mert minél drágább a csirkehús, disznóhús, vagy egyéb, növényevőből vagy baromfiból gyártott hús, annál nehezebben jut hozzá az ember, magyarul többre tartják a profitot mint a vásárlók életét.


Gondolom ebbe nem számoltad bele hogy Magyarországon folyamatos, tavaly meg elég súlyos infláció ment/megy végbe, ami felett mi, szerencsétlen közönséges emberek, szegény parasztok, jómunkásemberek, semmilyen befolyással nem rendelkezünk, hacsak nem a lázadásra, forradalomra, tüntetésekre folyamodunk. A szavazást hiába írnám ide, nyílvánvaló okok miatt.

2023. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hanem valami hisztit az állatvédelemről"


Igen, általában az állatmániások mondják ezt.

2023. máj. 9. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Normális társadalomban nem, de háborús övezetekben sajnos nagyon olcsó az emberélet :(
2023. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!