Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A hosszúszőrű, hosszú fülű...

A hosszúszőrű, hosszú fülű nyulakat is lehet kint tartani télen?

Figyelt kérdés
Nekünk volt egy sima (rövid szőrű, barna) nyuszink(állatkereskedésből, szóval nem olyan tenyésztett, levágós nyuszi volt, hanem az a selymesebb szőrű). Mi kint tartottuk évekig és semmi baja nem volt,de nem tudom ha vennénk ilyen hosszúszőrűt,akkor ő is bírná a nagyon hideget vagy nyáron a nagyon meleget, mert arra rájöttem h. a napsütést se szeretik a nyulak csak a szobahőmérsékletet.
2010. okt. 18. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
a hosszabb szőr azt jelenti hogy még jobban bírja a hideget. a füle meg minden nyúlnak hosszú. A napsütést meg ténleg nem szeretik meg a meleget se, de télen egyik sincs.
2010. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocs, lógó fülű :-)
2010. okt. 18. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! nagyapám évtizedek óta nyulakat tenyészt, igaz, azok vágónyulak, és ő leadja őket. Viszont: az a nyúl sem bírja a meleget egyáltalán, de a hideget annál jobban. Én sem hittem, de mindig azt mondja, hogy a nyúl a hideget jobban szereti, mint a meleget, mert olyan vastag a szőre-aljszőrzet-hogy nem is érzi igazából. Viszont nyáron szinte lihegnek, pihegnek, rossz rájuk nézni.

De ha kinn tartod télen, akkor valamilyen zárt helyen tartsd, pl. garázs, kamra. Amelyiknek jó a fala, nem fúj be a szél, és zárt ketrece legyen. Jó sok széna, egyebek, a többit a nyuszi elintézi.

2010. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Volt már nyulam,csak nem ilyen típus és nem tudom, h. ez típus függő vagy tök mind1,nyul-nyul
2010. okt. 18. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Amelyik tenyésztésre alkalmas az is lehet selymes szőrű....

Na igaza van 1. számú hozászólónak a hosszú szőr=kevésbé fázikxD

nekem is van,de sztem minden nyúl fázik a -20 fokokban.De pl ha töb almt teszel be stb. akkor kevésbéé....

2010. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és Gabicáéhoz fűzöm az enyám nyárom nem sinte liheg hanem kb s-ként 3 x vesz levegőt!!!!O,o UTÁLOM A MELEGEEEET!!!!
2010. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!