Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van még ilyenkor kullancs?

Van még ilyenkor kullancs?

Figyelt kérdés
szeretnénk erdőbe menni sétálni,de nagyon félek a kullancsoktól,meddig kell vigyázni?
2010. okt. 22. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos van, bár megoszlanak a vélemények.

Területtől is függ, ugyhogy jobb az ovatosság.

A mi kutyánkban novemberben találtam kullancsot, igy ráálltunk az egész évbeni csepetgetésre.

2010. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egész évben van kullancs, pont az irtásuk elhagyása miatt.

Ha kirándulni mennél, tedd nyugodtan csak készülj fel jobban. Off-al fújd le a megvédeni kívánt testrészt -bőrödet, ruhádat- és kirándulás előtt kezdj el szedni poli B-t vagy napi 2 szem B1 vitamint -nekem béres b1 vitaminom van 10 mg-os, 30db 600 huf volt-. De ezt ne 2 nappal kirándulás előtt kezdd hanem legalább 1-2 héttel előbb.

Amikor pedig már "végeztél" a kirándulással ;)szépen nézd át magad tetőtől talpig, fejet is beleértve, hogy beléd ment-e egy kullancs. Ha igen akkor szedd ki vagy kérj meg valakit, hogy szakszerűen távolítsa el.

Szép napot)

2010. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ilyenkro már nincs kullancs
2010. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egész évben tart a kullancs szezon, pont amiatt, mert nem irtották őket. Tele a tv is ezekkel a hírekkel. 2. voltam.
2010. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!