Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatvédő egyesület az...

Milyen állatvédő egyesület az ilyen?

Figyelt kérdés

Ahányszor szólok nekik egy rosszul tartott kutya/macska miatt, felsorolják, hogy nekik mihez nincs joguk, hatáskörük, mit nem tudnak tenni, nincs idejük, aztán annyiban hagyják az egészet. Legyen szó kikötött, összevert, éhező kutyáról vagy bármilyen állatról. Több tagnál is próbálkoztam, mindegyik lerázott. Nemrég kiderült egy állatkínzós eset itt nálunk, csak legyintettek rá, hogy "aha, hallottam". Közben meg az ország másik végéből kellett állatvédőket ide hívni, mert ezek rá se bagóztak. Én ezt nem értem. Már mi is rengeteget segítettünk nekik, de cserébe csak jó nagy kicseszéseket kaptunk tőlük.

Van egy ügy pl., amit már többen is bejelentettek náluk, de semmi. Közben meg látom a honlapjukon, hogy innen meg onnan mentettek ki kutyákat, elkoboztatták, vagy maradnak a gazdánál, de ők etetik, orvosilag ellátják őket. Most akkor mégis van joguk, csak nálunk nem hajlandók semmit tenni? Kb. 20 km-re van a mi városunk tőlük, itt is vannak tagjaik, mégis...

Én ezt nem értem.


2010. okt. 27. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nade melyikről beszélsz???
2010. okt. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van olyan egyesület - állatvédő is - ahol a tevékenység csak színlelés, a lényeg, hogy el lehessen könyvelni dolgokat, adót elkerülni, és esetleg még a bevételeket is lehet hazsnálni. Pl. szgép vásárlás vagy telefon előfizetés, vagy kutyatáp otthonra.
2010. okt. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Arról ne feledkezz meg, hogy az állatvédők civil személyek, akik ezt munka mellett csinálják.

Hogy nálunk nincsenek olyan állatvédelmi törvények mint pl Amerikában (sokan az Animal Planeten látottakhoz hasonlónak képzelik nálunk is az állatvédelmet).

Ezek a civilek se tudnak sokkal többet tenni mint Te magánemberként. Ők is azokat a köröket futják le, amit sokan megtehetnének: telefonok a helyi önkormányzathoz, hatósági állatorvosnak stb. Csak az emberek többségének egyszerűb elintézni mindent azzal, hogy hát én szóltam az állatvédőknek, menjenek oldjanak meg mindent, vigyék haza sokadiknak az utcán látott kutyát/macskát, hisz ezért vannak, mire kapják a "rengeteg" adományt...

Nem olyan könnyű elkoboztatni senkitől állatot, és igen tényleg nincs joguk, hatáskörük többnyire. Senki nem dönthet úgy önkényesen, hogy elveszi más állatát.

A lehetősége mindenkinek megvan arra is, hogy az utcán lévő kóbor/éhező állatot haza vigye legalább átmenetileg, de mégis nagyon kevesen teszik meg. Ők inkább szólnak az "állatvédőknek".

2010. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sajna sok menhelynek és állatvédőnek csak sokadlagos tevékenysége az állatok védelme...legtöbbjük pénzmosásban, adócsalásban jeleskedik
2010. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Tételezzük fel a legjobbat: az egyesület tagjai nem akarnak haragosokat szerezni a lakóhelyükön, ezért csak három megyével arrébb tevékenykednek. Helyben pedig a három megyével odébb lakó aktivisták intézik a dolgokat.

Az a baj, hogy valószínű ez nem igaz.

HajDoktor

2010. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lenne hová vinniük az állatokat és már csak azért sem értem, mert az egyik gazdával szemben van joguk intézkedni, a másikkal szemben meg nincs? Nekem egyedül van 30 befogadott macskám, nekik az összes tagnál összesen 40 és akkor még a nyakamra küldenek vadidegen embereket a talált macskákkal, hogy fogadjam be én, mert ők tele vannak a családi házaikban. Hát már elnézést, én is dolgozom és nem adományokból etetem a macskáimat, mint ők. Sokszor vittem nekik én is rengeteg kaját, almot, úgyhogy ez egy kicsit kiverte nálam a biztosítékot.

A "főnökük" csak fajtamentéssel van elfoglalva, a többi tag csinál úgy, ahogy valamit, aztán kész.

Egyébként holnap megyünk az önkormányzatra, jegyzőhöz, közterületeshez, rendőrségre, valaki biztos segít, mert nem hagyjuk annyiban ezeket az eseteket. :S

2010. okt. 27. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmmm...én sejtem melyik állatvédőegyesületről beszélsz...Szabad kérdeznek hogy ez melyik megyében van??
2010. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu.Én fél éve próbálok valamit tenni egy férfi ellen aki kögazdag a kutyája mégis láncra verve mostmár óriási gazban csontsoványan "éldegél".Odavágja elé a száraztápot amit a kutya nem tud elrágni mert öreg lehet vagy valami baja van.Mehettem én önkormányzathoz, a heroszhoz,a különböző állatvédelmi egyesületekhez.A herosz az önkormányzathoz küldött azzal hogy a jegyzönek kell szolni...de ö meg lepasszolja az ügyet simán le lehet fizetni.Az állatvédők meg vissza sem jeleznek :/Ilyen szégyen ez a magyarország.
2011. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!