Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pókfóbia mitől alakulhat ki?

Pókfóbia mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi korom óta félek nyolclábú barátainktól, de annyira, hogy például ha az ablakom sarkában, a szúnyoghálón kívül van egy pók+pókháló, akkor akkor sem nyitom ki az ablakot, ha éjszaka megfulladok a melegtől. Tehát mitől lehet ez?

Olvastam valahol, hogy attól van, hogy valakit nem szeretnek/szerettek a szülei, de ez rám nem igaz. Segítsetek!


2010. nov. 4. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk szimplán attól hogy a pókok gusztustalan undortóak? :SS Engem is szerettek a szüleim, mégis ha meglátok egy pókot addig nem nyugszom míg ki nem nyírtam.
2010. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezzel én is ugyanígy vagyok , pedig rám sem igaz a szülős indok, egyátalán nem. Sajnos ezzel szívattak is osztálytrásaim úgy 12-13 éves korunk körül.. szarul esett egyfolytában átvertek meg ilyesztgettek.. :S nagyon félek a pókoktól és sztem is csak az a megoldás ha kinyírjuk őket.. xD állítólag ezzel eltapossuk a szerencsénket..hmm nem tudom..de ha meg él akkor meg kórosan szorongunk..xD
2010. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ja és 15 / L ;előző vtam
2010. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
hát én minden pókot megölök de elég szerencsés vagyok. :D első voltam.
2010. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
egy haveromnak alvás közben mászott be egy a szájába, és erre ébredt fel, hát ő ezért lett pókiszonyos:P
2010. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem is szörnyű, már-már beteges pókfóbiám van. Egyszer megkérdeztem egy pszichológust, és azt mondta, hogy 2 dolog válthatja ki: Az egyik ha valami kellemetlen élményünk volt pókkal, pl megijesztett vagy megcsípett kicsi korunkban, a másik pedig ha otthon azt láttuk kicsiként, hogy a póktól félni kell. Nálam egyik dolog sem vált be, a családban egyedül én rettegek a póktól, és életem első találkozása a pókkal egy képeskönyvben történt, és állítólag pusztán a rajzolt póktól elsírtam magam 2 évesen, és azóta egyre rosszabb... Jó lenne valami megoldás!
2010. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Kedves Kérdés feltevő!

A rossz hírem az, hogy beteg vagy. A betegség pontos megnevezése: arachnophobia.

A jó hír az hogy kezelhető.

A kérdésedre felelve: a szülős elmélet baromság, semmi köze nincs hozzá ^^

Az arachnophobia általában, egy gyermekkori trauma miatt alakul ki, amire lehet hogy nem is emlékszel, egyszer megijedhettél tőlük nagyon, vagy ilyesmi. Nekem is ugyanez a betegségem van, csak én emlékszem is rá hogy mikor "kaptam el". Egy régi filmen, egy spártai harcos egy hatalmas pókkal küzdött , és mikor mutatták a pókot közelről megijedtem a sok szemétől, meg persze szuszogott meg anyám kínja, és nagyon befostam :D, na azóta ha meglátok egyet megdermedek meg minden bajom van. Szóval röviden egy régi trauma/sokk miatt alakul ki, még kis korban. Mellesleg az arachnophobia nem csak a pókoktól hanem mindenféle ízeltlábútól való beteges (mások számára irracionálisnak tűnő) félelem. De a mi esetünkben csak a pók(legalábbis nálam).

Remélem tudtam valami segíteni^^

Üdvözlettel : Benyó

2010. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Benyó, igazad lehet, ha most belegondolok igazából akkor kezdtem nagyon félni a pókoktól, amikor kalózfordítással megnéztem először a Harry Potter és a titkok kamrája című filmet. Nagyon pici voltam és nagyon megijedtem . Lehet, hogy attól van? Egyébként én minden ízeltlábútól irtózom.

Puszi

2010. nov. 8. 15:53
 9/17 anonim ***** válasza:
jéé akkor sztem nekem is ez a arachnophobiám van..: D: S Én kiskoromban láttam egy hatalmas nagy pókot ami elkezdett mászni felém..akkor biztos ettől van hogyha meglátok egy pókot elkezdek"remegni".Jó tudni...
2010. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Üdv, Benyó!

Nekem is hasonló a problémám de én nem csak hogy félek, de ledermedek még egy kis keresztespóktól, vagy egy ilyen kis fáknál lévő pici póktól. Ledermedés alatt azt értem hogy tényleg meg sem mozdulok mert valamiért nme is tudok. De sajnos az osztálytársaim ezt kihasználják és álllandóan ijesztgetnek :( és ami a gyermekkori "traumát" illeti annak szerintem semmi köze, de nem rég tudtam meg hogy egészen pici koromban volt egy agyhártyagyulladásom. de szerintem egész életemben igy féltem a pókoktól

2011. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!