Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék állatvédő?

Hogyan lehetnék állatvédő?

Figyelt kérdés
Mivel mindig is imádtam az állatokat, és mélyen elítéltem a bántalmazásuk összes formáját, arra gondoltam hogy Amerikába költöznék, és állatvédőnek állnék. (Amúgy is költöznék, nem csak ezért) Mennyi esélyem van erre??
2010. nov. 5. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Tök jó ogy ilyen céltudatos vagy :) Mondjuk én is az vagyok, 5 éves korom óta állatorvos szeretnék lenni. 12 vagyok, és nem változott a döntésem :)


Ha jól tudsz angolul, sokat tanulsz szerintem menni fog!

Hajrá!

2010. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Viki233 ***** válasza:
de sztem nem csak amerikába vannak bántalmazott állatok. vagy csak azért gondol mindenki arra h kimegy állatvédőnek amerikába mert az nagyon menő? sztem itt kevesebben vannak és itt nagyobb szükség lenne az állatoknak az emberekre..mármint akik itt laknak m.o.-n azoknak az itteni állatokkal kéne foglalkozniuk...de ez az én véleményem.
2010. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ebből az a legnehezebb, hogy amerikába költözöl. mert az sajnos nem úgy megy, hogy pl debrecenből nyíregyházára költözök...

iszonyat nehéz megkapni a munkavállalóit, a letelepedésit meg végképp.

nekem EDDIG nem sikerült. keresztapámnak 19 évébe tellett. bár ő mostmár állampolgár is, de nem volt egy könny menet.

aztán ha sikerült megkapaszkodnod kint, akkor már viszonylag könnyű dolgod van beállni valamelyik szervezetbe, mert ott szerencsére sok van.

bár az se árt, ha viszel egy kis tapasztalatot. legalább amíg itthon vagy, néha menj el önkénteskedni pár napra valamelyik menhelyhez. szerencsére van rá lehetőség több hazai szervezetnél is.

2010. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt M.o-n már önkénteskedem egy ideje, és imádom. Tudom hogy nehéz Amerikába költözni, sajnon. Amúgy azért pont Amerikába akarok, mert itt Magyarországon gyakorlatilag az állatvédelem semmit nem tud elérni, az állatkínzást alig büntetik, radikális állatvédő pedig nem nagyon lehetnék, hisz lány vagyok, nem tudnék verekedni, Amcsiban meg beállhatnék egy nagyobb állatvédő csoporthoz, mint pl az RSPCA, bár tudom hogy oda vizsgázni kell, meg persze nem olyan mint a tv-ben, mikor mutatják.
2010. nov. 5. 11:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Bár attól félek egy kicsit, hogy mi lenne velem, mert elég gyengék az idegeim, sokszor már egy állatkínzás hírétől elsírom magam, de tudom hogy még fejleszthetem magam. Nem akarom emiatt a struccpolitikát követni, ha értitek mire gondolok.
2010. nov. 5. 11:22
 6/8 Viki233 ***** válasza:
de épp ezért van itt rád szükség.amerikába is bizti azért könnyebb mostmár az állatvédelem mert előtte sok harc folyt ez ügyben.
2010. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az RSPCA angliai szervezet:P

Egyébként figyelmeztetnélek, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés. Pl multkor olvastam, hogy valaki felgyújtotta a szamarát, de bionyíték hiányában felmentették. Szóval az szép és jó, amit pl az Animal planeten megnézel, de az olyan megvágott anyag, mint a hétszentség. Amerikában is pont ugynúgy vannak kínzások, és büntetlen esetek, mint itt.

Másrészt meg mért oda akarsz menni, ahol jó a helyzet? Ott kell rajta javítani, ahol sz@r. Kapásból el is felejtheted az állatvédelmet, ha te arra vágysz, hogy kényelmes körülmények között dolgozz. Akkor a büdös életbe el nem érsz semmit ebben a hivatásban...

2010. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, de van Amerikai kirendeltsége is.

Nem kényelemre vágyom, de Magyarország olyan szinten visszamaradott ebben az ügyben, hogy azon egy sima polgár nem segíthet. Meg mint írtam, nem emiatt akarok kiköltözni, ez csak egy újabb felmerülő kérdés.

2010. nov. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!