Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen felszerelés szükséges...

Milyen felszerelés szükséges ha terepre szeretnék menni?

Figyelt kérdés
az oké hogy kobak,gerincvédő.de pl pálcát is vihetek terep lovaglásra?stb
2010. nov. 8. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a ló. Általában terepen még egy hajtós lóhoz se kell pálca, de van olyan amihez kell.

Ha egyedül mész telefont mindenféleképpen vigyél magaddal.

2010. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes pálcát vinned, minden lónál előfordulhat egy olyan nem látott akadály - patak, farönk, úttest, traktor, stb-, ami mellett szükséges lehet erre, hogy előre tudd hajtani. Max nem használod.

Telefont vigyél, és ne a nyeregtáskába tedd :)

2010. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az a jó a terepben, hogy minden fán száz meg száz pálca lóg. ha szükség van rá, csak letöröd.
2010. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen hosszú útra mész. Természetesen legyen rajtad kobak, a gerincvédő sem árt. Kényelmes ruha, anélkül lőttek az egésznek. Számodra némi étel-ital, a lónak pedig, ha hosszabb útra mentek, egy kötőfék, hogy ha megálltok pihenni, kicsit fellélegezhessen. Nem árt lábszárvédőket rakni rá, vagy befáslizni a lábait, ha esetleg gazosabb helyre kerülnétek. Szintén kell itatási lehetőségről gondoskodni számára, hiszen a lónak rengeteg folyadékra van szüksége. Egy egyszerű, órás terephez persze nincs szükséged ennyi dologra. Még valami: a telefon jó, de mindenképp halkítsd le! A ló szívrohamot kap, ha hirtelen valami hangosan zenélni kezd a hátán, és kirohan veled a világból. Ha annyira fontos hívást vársz vagy hasonló, nézd meg gyakrabban, de semmi esetre se hagyd kihangosítva.

A pálca egy jó kérdés. A legtöbb lónak terepen nem kell pálca, anélkül is mennek, mint a golyó. Ennek ellenére, ha bizonytalanul érzed magad nélküle, megnyugtató ötlet lehet, ha nálad van.

Remélem, tudtam segíteni =)

2010. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat :)
2010. nov. 9. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Terepre nem kell semmi extra én baseball sapiban járok, néha húzok kobakot.

A pálcát neked kell tudnod, hogy kell-e a lóhoz, vagy sem. Vannak olyanok akik folyamat elhagyják, vannak akiket akadályoz. Én szoktam pálcát vinni, de általában a csizmaszárba dugom, és csak akkor használom amikor szükség van rá, így nem sok vizet zavar.

Telefon pedig a legalapabb dolog, na meg az, hogy valakinek elmondod, hogy merre mész, mert nem mindenütt van térerő.

Ha hosszabb túrára mész érdemes nyeregtáskába pakolni valami kaját, meg folyadékot, illetve kötőféket, kikötőt.

Nekem mindig azt mondták, hogy ne menjek terepre bicska nélkül mert ki tudja mikor lehet rá szükség pl követ tudsz vele kiszedni a patából, vagy ha gáz van és belegabalyodik a ló a szárakba, akkor vágni lehessen a dolgokat (ilyenkor a ló az első, felszerelés nem számít).

2010. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig viszek, nem feltétlen hajtós lóhoz, de haj bajvan jó ha nálad van.
2010. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!